Dan Horyna – Výročí zrodu českého Zeppelina!

Dan Horyna se chystá oslavit své 60. narozeniny a mě připadá, že si tím z nás Dan prostě vystřelil a dělá srandu. Proč? Na to je jenoduchá odpověď. Kdo ho zná, dá mě jistě za pravdu, že tolik elánu a energie, která z něj doslova tryská s jeho věkem absolutně nejde dohromady a tím se Dan vlastně vymyká jakýmkoliv pozemským zákonům! A kdo si myslíte, že přeháním, tak laskavě zdvihněte svá pozadí a vyrazte na jeho koncert a že mě dáte za pravdu, je jistá věc!

Myslím, že není třeba tady blíže Dana představovat, kdo z rockerů u nás by tohoto jednoho z našich nejlepších rokových zpěváků neznal. Bylo o něm již napsáno i řečeno hodně, já osobně doporučuji Danovu 13. komnatu natočenou pro Českou televizi, kde řekl o svém životě vše a v plné nahotě, za což má určitě nejen můj veškerý respekt, protože dnes málo kdo umí přiznat své chyby a pády. Ono pořekadlo o tom, že co tě nezabije, to tě posílí Dan 100% potvrzuje a jeho vzlet z úplného dna je něco vyjímečného a určitě hodné obdivu i respektu!

Jelikož si Zeppelin, jak se léta a právem Danovi říká nepotrpí na nějaké monstrózní oslavy a koncerty na rozdíl od jiných „hvězd“ oslaví své 60. narozeniny v pražském klubu Vagon, kde si zazpívá jak se svým Merlinem, tak i Vitacitem, který dá se říct téměř v původní sestavě s ním hlásí svůj návrat! Jako hosté by se měli objevit Aleš Brichta se svým triem a kapela Harlej. To vše ve Vagonu proběhne v úterý 13.6. Rovněž Danovi příznivci se mohou těšit na knížku o něm, která by měla vyjít koncem tohoto roku.

18556509 1334912353211857 7301089830886269265 o
Já osobně si moc vážím toho, vzhledem k jeho názorům i životním postojům a když vidím Danovo neuvěřitelné charisma i množství pozitivní energie z něj sršící na míle daleko, že někdo jako on existuje a myslím, že zdaleka nejen mě dodává velikou sílu do života. A to je myslím nejvíc, co vlastně v životě lze dokázat.

Náš celý Rockpalace se řadí do zástupu gratulantů a přejeme Danovi i nám všem, aby ještě hromadu let řádil po všech podiích v naší zemi a tím nás dostával do světa, kde ta špína co je venku nemá místo!
Takže Zeppeline, zústaň nám moře let zachován a velký dík za vše, co jsi pro naše bigbítová srdíčka vykonal!

Pro Rockpalace Pepíno Sodomka.
Foto archiv Dana Horyny.