Odyssea míří do Vyžic – Místa, kde vládne Sluneční král!

Odyss-fest, pořádaný jako hold bigbítové legendě kapele Odyssea, proběhne 17.6. opět ve Vyžicích u Heřmanova Městce v chrudimském okrese.
Myšlenka uspořádat festival jako poctu této kapele, jako jedné z nejvýznamnějších kapel zlatých časů bigbítových tancovaček, se zrodila v hlavě velikého bigbítového srdcaře Michala Kuchaříka, který je i jejím pořadatelem.
Poprvé se tato akce odehrála v roce 2010 a pro veliký úspěch tím festival neskončil a proto tedy i letos se Odyssea a další kapely opět vydají do Vyžic vzpomenout na ony krásné časy a jistě také jako vždy i hojný počet lidí, pro které písničky téhle skupiny moc a moc znamenají.
Osobně myslím, že Michal Kuchařík zaslouží veliký respekt, ono totiž uspořádat takovou akci není vůbec žádná sranda, zasvěcení mi jistě dají za pravdu.
Ve Vyžicích bylo možné vidět mimo kapely Odyssea i spřízněné skupiny či projekty členů téhle naší legendy i řadu hostů. Osobně moc rád vzpomínám na poslední vyžický festival, kde zahrál jako host Radim Hladík. Bylo to naposledy, kdy jsem ho já osobně viděl i slyšel hrát. Veliká škoda, že již není mezi námi! Moc jsme na něho s Michalem v rozhovoru o tomto festivalu vzpomínali a rádi bychom mu tam nahoru poslali velikou zdravici. Dík za vše, Radime!
Na letošním ročníku vystoupí jako host mimo jiné i další veliká legenda, která nedávno ohlásila svůj návrat, takže se můžeme těšit na tradiční „polabský metal“ kapely Iras!
Dalším z hostů je hodně známá skupina z časů bigbítových tancovaček, Lef de Bard o nichž nedávno náš portál psal. Je to kapela působící na naší rockové scéně již téměř 35 let a já osobně se na bandu kolem Petra Podhájeckého moc těším!

FestivalTomas031


Bigbítový fans se dále mohou těšit na Laik s JBL, Vednettu, či kapelu Garde v čele s Radko Andrejsem. No a samozřejmě a hlavně na kapelu, které je tento večer věnovaný a která si to jistě zaslouží!
Odyssea totiž za těch časů bigbítových tancovaček obrovské množství lidí naučila lásce k bigbítu, jejich krásné písničky je provázejí životem a je to pro ně doslova srdeční záležitost.
A právě ve Vyžicích si můžete pravdivost mých slov ověřit a vidět, že i po těch letech jejich hudba má co říct a je jedním z toho nejlepšího, co v našem bigbítu kdy vzniklo.
Navíc nádherný areál za vyžickou hospodou U Holubů, kde se festival koná, je opravdu krásné místo i organizace je na výborné úrovni, takže pokud vám Odyssea a časy bigbítových tancovaček něco říkají, fakt neváhejte a na festival dorazte a zažijete večer, na který budete jistě dlouho vzpomínat!
Jedna z mnoha krásných písniček Odyssey je ta o Slunečním králi a Vyžice jsou opravdu místem, kde tento král vládne! Z toho důvodu se už nemohu dočkat, až tam 17.6. vyrazím a vrátím se tím do časů, kdy bigbít v naší zemi vládnul!
Takže kamarádi, ve Vyžicích Čus bigbítus!
Pro Rockpalace Pepíno Sodomka.

18119213 1662243073804843 6574814875638347202 n