Havířovský BASTARD chytl druhou mízu

  • Číst 7133 krát

Ve skutečnosti ale vydal „Druhou müzu“, plnohodnotnou desku číslo dvě, kompilace, singly a ípíčka nepočítaje. Věk na druhou mízu už má. Kapela začínala v roce 1993.

A spojení číslice dvě s mízou je zde na místě. Bastard po dlouholeté pauze obnovil činnost v roce 2015. Kapelu před časem opustil zakládající člen, zpěvák s výrazným hlasem Láďa Tomis. Jeho prohlášení k nelehkému rozchodu je na profilu Bastardu na Bandzone.

Na Tomisovo místo přišel v historii skupiny teprve druhý pěvec Pavel Škarpa, který navíc hraje na kytaru. A nástupce je opravdu posilou. Tím ale neshazuju zásluhy původního zpěváka, který byl víceméně zbytkem sestavy vyštípán. Škarpa složil většinu hudby a textů, navíc dobře zpívá. Zbylé dvě skladby z jedenácti zkomponoval další zakladatel a kytarista Láďa Krečmer.

Bastardi v promo materiálech slibují chytlavý a přímočarý hard&heavy s moderním soundem a nemusí prý zůstat jen u slibů. Produkce, mixu a masteringu se totiž ujal renomovaný zvukový mistr Djordje Erić a kapela své dílo nahrála ve studiu Citron. Nahrávce Bastardu zvuk sluší. Každý nástroj je jasně slyšet. Basa Jarka Jedličky příjemně bublá. Obě kytary jsou taky cajk. A bicí Mojmíra Mojmír Krochmalného tomu všemu udávají směr a kytary tu hrají prim.

Deska je na první poslech chytlavá. Rýsuje se zde celá řada potenciálních hitů. Z nahrávek, co jsem letos recenzoval, je tohle jednoznačný vítěz. Poctivý hard and heavy s chytlavými refrény. Tohle se mi prostě líbí.

Pro Rockpalace Honza Holý