Walda Gang, Traktor a Rebel rozpumpovali Klub Vagon Golčův Jeníkov

Výjimečně ve čtvrtek 4. 7. 2019 nás čekal mimořádný koncert ve městě Golčův Jeníkov. Zárukou super zážitku byly účinkující známé kapely Traktor a Walda Gang a neméně jsme se také těšili na melodic power metalovou skupinu Rebel, kterou dnes uslyšíme naživo poprvé.

Jako první vystoupila kapela Rebel, která s sebou přivezla nové CD s názvem „Krvavá růže“. Kapela pochází z Čáslavi a Golčova Jeníkova a hraje vlastní tvorbu s nevšedními tématy čerpající z fantasy literatury a severských mýtů. Za zmínku určitě stojí písně „Postel z pekel, Znamení draka, Zakletá a Krvavá růže“.

V 21.15 hodin před zcela zaplněným Klubem Vagon vystoupila již zmiňovaná kapela Traktor se svým 90 minutovým vystoupením. Nemá smysl vyjmenovávat hity této kapely, protože celý playlist je jeden velký megahit. Diváci, většinou s rukama nad hlavou zpívali s kapelou a čas neskutečně rychle utíkal. Najednou byl konec, ale fanoušci si vyslechli ještě přídavky „ Vstaňte, pane Lincolne!, Letokruhy a Katakomby“.

Po nezbytné úpravě na pódium vtrhla rocková skupina Walda Gang, která je zaměřená na rockové předělávky skladeb Waldemara Matušky a dalších známých českých i zahraničních písní. Oblíbený Walda Gang brázdí pódia sálů i festivalů už od roku 2007. Kromě oblíbených pecek jako jsou: Eldorádo, Čert ví, Ó Zuzano, Lásko má, já stůňu, Zrzavá, Svařák, Hudsonský šífy, Pověste ho vejš, Spím v obilí… stojí za zmínku pódiová show, která ke klukům prostě patří. Při koncertě nemohl chybět megahit Walda Gangu „ Asi se mi stejská“, a jako vždy na konci písně všichni členové kapely výmluvně zvedli oči a ruku směrem k nebi – k zakladateli skupiny, zpěvákovi a textaři nejen tohoto hitu – Vláďovi Šafránkovi.

Co říct závěrem? Byl to vydařený večer, odnášíme si spoustu energie, kterými nás všechny tři kapely ve velké míře zásobily a poděkování patří také skvělé organizaci akce.

Pro Rockpalace Mária a Pavel Novákovi