Tři sestry Gambrinus 11 tour 2019 aneb Plechový Ježíši, koroduj za nás…

Je již tradicí, že skupina Tři sestry v rámci svých narozeninových oslav vyráží na letní turné. Ani letos tomu není jinak. Během Tři sestry Gambrinus 11 tour 2019 navštíví skupina celkem devatenáct měst v Čechách i na Moravě.
My jsme vyrazili na osmé zastavení této legendární skupiny, které se konalo dne 28. 6. 2019 v Brandýse nad Labem, v letním kině Houštka. Od 16.30 hodin se začali před branou letního kina scházet fandové kapely Tři sestry a jejích hostů všech věkových kategorií, od dětí s rodinami až po seniory a netrpělivě očekávali otevření areálu. Hned na bráně nás přivítala usmívající se paní Dagmar Kaulfersová a poskytla nám support. Za bránou byl umístěn stánek s merchem, a právem můžeme tvrdit že co se týče šíře nabídky nemá mezi všemi kapelami konkurenci.
V rámci Tři sestry Gambrinus 11 tour 2019 s sebou kapela přivezla i velkolepou pódiovou show a zcela nový playlist, v němž představila také písně z nového alba ¡Svobodu ředkvičkám!. V areálu nechybělo čepované pivo Gambrinus 11. Prvních 200 fanoušků dostalo pivo zdarma.
Role předskokana se zhostila kapela Pirates of the Pubs, již vybrala skupina ve spolupráci s OSA (Ochranný svaz autorský). Kapela se tak rozhodla dát šanci mladým talentům. Pirates of the Pubs je kapela, která byla inspirována irskými lidovými písněmi a trochu také tvorbou kapel Scrum, Dropkick Murphys, The Real McKenzies nebo třeba Flogging Molly, byla založena v roce 2012.
Jako druhá skupina vystoupila známá příbramská punková skupina E!E, která fanoušky pěkně rozproudila svými hity a fanoušci jí odměňovali potleskem a vynutili si přídavek.
Další v pořadí byla skupina Doctor PP, tradičně v netradičních kostýmech. Doctor P.P. dělá veselou hudbu a na jejich koncerty si diváci chodí odpočinout a bavit se. Na dnešním playlistu nechyběli hity „ Lochneska, Bicáky, tricáky, kokosáče, Já jsem dokonalej, Všichni to znaj“ a další.
O pauze byl na pódiu umístěn putovní výčep, který bude ku prospěchu kapely a fanoušků v prvních řadách. A okolo 21. 30 hodin nastoupila očekávaná skupina Tři sestry, kterou diváci přivítali vestoje bouřlivým potleskem. Jako první zazněl hit „Ta naše rytmika“ a pak už to šlo v rychlém sledu – Plesavý ráno, Homosexuál, Kalhotky ze Lhotky, Pomeranč a další. Byla to opravdu velkolepá show, která si vyžádala několik přídavků. Po koncertě ještě následovala autogramiáda hudební skupiny Tři sestry.
Byl to velmi vydařený večer, letní kino Houštka praskalo ve švech. Tři sestry i jejich hosté byli super, ostatně jako vždy. Závěrem patří poděkování také partnerům celého turné - generálním partnerem Tři sestry Gambrinus 11 tour 2019 je Gambrinus, dalšími partnery se stali - OSA a Globtrex. Dále děkujeme Ing. Tomáši Doležalovi za udělení akreditace a paní Dagmar Kaulfersové a Drobkovi za support.

Pro Rockpalace Mária a Pavel Novákovi