Vesmírný PROJEKT XIII v dokumentu léčba gotikou

  • Číst 7772 krát

Gothic rockový PROJEKT XIII v těchto dnech vypustil do světa krátký dokumentární film Jakuba Duška s názvem “Vesmírný projekt - léčba gotikou”. A myslíme, že to opravdu je víc než zajímavý projekt.
Dokumentární vlog vznikl ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Tloskov a zachycuje zákulisí unikátního koncertu PROJEKTU XIII v planetáriu v Praze.
Jak se ukazuje, měl celý koncert terapeutický a charitativní přesah. Gothic rockoví fanoušci se totiž na koncertě potkali s lidmi s mentálním a kombinovaným postižením ze dvou center sociálních služeb.
Jak dodává Matěj Lipský, zpěvák Projektu XIII a také ředitel CSS Tloskov:
“Mám z celého dokumentu velikou radost. Povedlo se totiž zachytit můj prvotní záměr a to zprostředkovat nevšední zážitek pro lidi se zdravotním postižením a zároveň přispět k inkluzi v praxi.”
V dokumentu nechybí ani nevšední křest debutu Projektu XIII “Ad Radices Tergum”, který za asistence PREDATORS CZ/SK pokřtil známý hudební publicista a moderátor Petr Korál. Křtilo se tekutým dusíkem a nebylo to zrovna dvakrát pro kmotra bezpečné.
Nechybí ani ukázka z koncertu půvabné synth-popové zpěvačky BINERY ze Slovenska.
Na závěr ještě dodáme, že Projekt XIII v těchto dnech oznámil další koncert ze zamýšlené trilogie “Vesmír - Země - Duše”. Tentokrát se přemístí celý ansámbl pod zem. Konkrétně do jeskyně Výpustek v Moravském krasu. Koncert se uskuteční až za rok (27. 5. 2023) a určitě se bude na co těšit. Bližší informace přineseme brzy.

Pojďte si tedy i vy pustit tento netradiční vlog a sdělte centru i kapele v komentářích vaše dojmy: