Rocková show -Tlumačov 2/9 Komunál/Panoptiko/Alchymie

  • Číst 7439 krát

V pátek v Tlumačově (za špatného počasí v KD Mrákov) začíná od 20:30 parádní rockový koncert. Představovat Komunál v Západních Čechách je asi zbytečné, vždyť kdysi přes 50 týdnů „vládli“ Šumavské pětce Martina Švejdy se svým Talismanem, stejně tak byli častými hosty nejen radiového Rockpaláce, ale v TV Zaku (Prima TV) v mém pátečním pořadu Dobré ráno s rockem. Můžeme prozradit, že se Komunál na podzim snad chystá do studia. A jejich playlist potěší všechny, jelikož obsahuje průřez tvorbou Komunálu…
Panoptiko – veliké překvapení roku 2021 a pořádně rozvířili Český stojatý rockový rybníček. Svými středověkými „žakety“ vše doplňují bizarní masky a skvělá muzika si získávají každým koncertem nové a nové příznivce a dnes jsou již ozdobou velkých festivalů a hudebních akcí. Panoptiko zatím těží z prvního alba – Poslední tango, které obsahuje hity jako Bathory, Poslední tango, Gilotina, Dýchám, Rasputin…s vynikajícími texty. Show, které kapela předvádí, prostě musíte vidět! Nudit se nebudete!
Alchymie – kapela kde najdeme mimo jiné i Adama Suchánka (syna leadera Komunálu Luboše Suchánka) vznikla v roce 2013 v Chlumci a zaměřila se na akustickou vlastní tvorbu. Pro mne velká neznámá, tak jsem na ně zvědavý.
Za celou akci je třeba vyslovit veliký dík Vaškovi Sladkému, rockovému nadšenci, díky kterému na Chodsku hned tak bigbít „nevyhyne“. Jeho další hudební akce najdete jeho webu KD Mrákov.
titulní foto zdroj FB kapely