Kutloch prvotřídní studijní materiál pro doktora Uzla

pozor pro čtenáře, možnost stažení všech alb (nejdou sem přidat linky) najdete dole. 

"Kutloch prvotřídní studijní materiál pro doktora Uzla" tak definoval Jiří Needrle v roce 1997 hudební orgasmy mosteckých legend Kutloch, kteří se po dlouhé letargii a se skromností jim vlastní blýskli na podiu po boku plzeňské Znouzecnosti. Kompletní diskografie zdarma ke stažení v článku na Rockpalace!

Že jsem "skalák" neboli skalní fanoušek Kutloch je jasné už z obsazení Pavla a Igora v trojbojích zde na Rockpalace, ale až teď se mi podařilo poslechnout kompletní tvorbu a vystoupit tak ze stínu 16 letého puberťáka, který 30 let hledá kazetu s koncertem Kutlochu pořízenou v  mosteckém Rokáči asi pro velký zájem zcizenou na chmelové brigádě v Malé Černoci u Žatce. A protože razím heslo, že Kutloch patří na kazetu, kalibruji a analoguji jejich tvorbu na mé oblíbené Sony HF. Po krátkém úvodu dám ještě kratší čas frontmanovi Igorovi a budu doufat, že jste neodolali a už stahujete, posloucháte a ti stateční i nahráváte.

Myslím, že nastal čas si trošku oprášit staré časy, zlaté devadesátky a začátek tisíciletí. Dám sem aktuální odkazy na volné stažení všech studiových nahrávek jedné mostecké bandy. Poslechněte staré songy, zavzpomínejte, třeba se vám to osvěžení paměti bude za pár týdnů hodit (koncert se ZNC pozn.).

Kutloch - The Greatest Hits Vol. 1 (1998)
Nadšený debut natočený v pražském Professional Sound Studiu s Pavlem Kuřetem Hejčem za mixážním pultem. Pecky jako např. Panic, Sušený konopí, Kapička, Tak stříkej a první verze Svařáku natočená o rok dříve, než to předělal Harlej.

Studijní materiál pro doktora Uzla je zde. Album Kutloch - The Greatest Hits Vol. 2 (1999) jsme natočili o rok později ve stejném složení a ve stejném studiu jako debut. Hraje ale úplně jinak, kytary jsme nabrousili, až přebrousili, je to tlak na uši. Ovšem díla jako Čenda, To bílý musí ven, Francouzská lidová aneb Lízanej mariáš byly trvalky v koncertním playlistu. Jako bonus je na albu přibalena hymna, kterou jsme nahráli pro mostecký softballový tým Playeři z Painbusters.

Třetí album Zapíšem se do análů aneb Anál rok! (2001) již natočil Kutloch s novým bubeníkem Vlastou Fridrichem. Řízek vycepovaný v kadaňském Nuceném výseku a později v teplickém Šanovu přinesl do kapely razanci a nový elán. Na albu jsou písně složené max. rok před natáčením, čili v té době samé novinky. Já tuhle desku považuji za nejlepší počin Kutlochu. Bavilo mě nejen natáčení, ale i focení podkladů k obalu s odvážnou modelkou. 

Před postem čtvrtého alba ještě jeden bonus. Chtěli jste ho, máte ho mít! Nebyla to náhoda, byl to osud. Včera jsem potkal Ivana Boublíka (zvukař pozn.) v supermarketu Billa a zeptal se, jestli ještě existují koncertní nahrávky Kutlochu, které kdysi visely na webu starého Rokáče. Když mi sdělil, že takový poklad by nikdy nesmazal, poprosil jsem ho, jestli by se nemohl podělit o tuto krásu i s dalšími úchyláky. No a je to tu! 20 (slovy dvacet!!!) live nahrávek Kutlochu ve formátu MP3 ke stažení pro ULTRA FANS. Nečekejte žádnej hi-res remaster, ale po třech láhvích šampusu a dvou jointech se to dá (smích).

Poslední (?) album s mnohoznačným názvem Hambáček bylo nahráno v lednu 2009 v mosteckém studiu Ponte Records. Sedm nových songů bylo doplněno třemi z úplných začátků (jedním s novým textem). K písni Motorkářská vyšel i klip

Na přední stranu obalu jsme s laskavým svolením autora Martina Kovalíka použili jeho fotografii obložené "housky" taktéž nazvanou Hambáček. Facebook ale tuto fotografii vyhodnocuje jako závadnou pro vaše oči, ale na Rockpalace to jistě půjde.


Stahuj tady:
všechny alba můžete stáhnout na novém úložisti zdarma. Stačí, když do listy vyhledávání napíšete webshare a ve vyhledavači na stránce napsat KUTLOCH

Pro Rockpalace Igor Andrejšín a Tomáš Pošvanc.