Kapely zakázanÝovoce & Koblížci vyráží na Opuštěný děti tour, ke kterému vypustily nový singl a klip

Punk-rockový matadoři zakázanÝovoce a někdejší Objev roku kapela Koblížci vyráží na společné turné. Během necelých šesti týdnů zavítají do tradičních klubů po celé České republice, kam přivezou společnou novou píseň „Opuštěný děti“, na kterou právě vydali videoklip.

Je tomu více než deset let, kdy kapely zakázanÝovoce a Koblížci sdílely jedno pódium. Osud tyhle dvě party svedl opět dohromady, i přestože se v posledních letech u obou skupin odehrálo několik zásadních zvratů. Koblížci se loni v září po dlouhých pěti letech vrátili zpátky na scénu, kdy téměř vyprodali pražskou Lucernu. Pauza kapele prospěla, což dokazuje několik úspěšných vydaných singlů během posledního roku a také nové album, které vychází v listopadu. U kapely zakázanÝovoce žádná pauza sice neproběhla, ale v posledních osmi letech si skupina prošla několika personálními změnami. Ty letos na jaře nakonec svedly zpátky k sobě dva zakládající členy Jardu Yarise Sládečka a Štěpána Soukupa, který se po čtyřech letech vrátil ze sólové dráhy. Comeback kapela oslavila novým singlem a videoklipem Horký maliny a v létě překročila jako jedna z mála kapel v Čechách 100.000 posluchačů měsíčně na digitální platformě Spotify.

Koblížci na turné představí svoje nové album Červená je punk, na kterém najdete i nejnovější vydaný singl Opuštěný děti. Původní text písně má na svědomí Josef Josie Vařeka, frontman kapely Koblížci, který chtěl písní upozornit na problematiku opuštěných dětí a odloučených rodin. Společně obě kapely na toto téma natočily i videoklip a Josie k tomu dodává: „Ve videoklipu je vyobrazena ta prázdnota, kterou máme v sobě všichni, co jsme z nekompletní rodiny.“ Druhou sloku textu dopsal frontman zakázanÝovoce Yaris, který se ujal také druhého hlavního vokálu.

Novinku si můžou fanoušci poslechnout i naživo na připravovaném Opuštěný děti tour, které odstartuje už 11. listopadu. Poslední koncert proběhne 21.12. v pražském Rock Café, kde frontman kapely zakázanÝovoce Yaris oslaví také svoje 40. narozeniny.

Odkaz na videoklip:

Vstupenky na turné jsou k dostání na GoOut:
https://goout.net/cs/zakazanyovoce+koblizci-opusteny-deti-tour-2023/szdigmw/

TERMÍNY KONCERTŮ:
11.11. Tábor - Klub Univerzita
17.11. Svrčovec - KD
18.11. Liberec - Bunkr
24.11. Teplice - KNAK
25.11. Pardubice - ABC Klub
30.11. Olomouc - S-Klub
1.12. Svitavy - Lidové divadlo
2.12. Jihlava - D-Club
7.12. Ostrava - Barrák Music Club
8.12. Brno - Enter Music Club
9.12. Havlíčkův Brod - Klub Oko
14.12. Plzeň - Bílej Medvěd
15.12. České Budějovice - MC Fabrika
16.12. Stříbro - Beseda
21.12. Praha - Rock Café

Odkazy:
www.zakazanyovoce.cz
www.facebook.com/zakazanyovoce
www.youtube.com/zakazanyovoce

www.kblzci.com
www.facebook.com/kblzci
www.youtube.com/@Kblzci

www.nejlepsikapely.cz

Insta square Opuštěný děti tour