Nekonečný příběh s Benefitem aneb rozhovor s Vláďou „ Gumáčkem“ Koudelkou

Skupina Benefit začíná neuvěřitelnou 45. sezónu a celé roky v 1. tancovačkové lize a pro mne jsou nekorunovaní králové tancovaček. Tento pátek ve Starém Kolíně kapela odstartovala velkolepé oslavy a jako třešnička na dortu k těmto oslavám je kniha kapelníka Milana Viplera – Nekonečný příběh aneb můj život s Benefitem. Nikdy jsem se netajil mojí láskou k téhle kapele a tak je to pro mě další důvod ke krátkému rozhovoru s Vláďou „ Gumáčkem" Koudelkou.
Velké přípravy za námi, premiéra odbytá... jaká byla?
Premiéra se vydařila podle našeho očekávání. Sešli se tu všichni ti co nás mají rádi a bylo to cítit.

Na vybraných koncertech s vámi vystupuje Jirka Obst. Premiéru jste si odzpívali na Bigbítovém srdci, ale stejně, jak se vám spolu zpívá a jak to Jirkovi jde po tolika letech??
Výročních vystoupení bude během roku více, aby jsme si zahráli ve všech krajích, kde běžně hrajeme, takže si Jirka Obst s námi ještě užije .Myslím, že s Jirkou se zastavil čas a všechno bylo hned jako dříve, obdivuji to, po tak dlouhé pauze.

Ty stejně jako Zeppelin a konečně i Jirka jste byli vždy showmani a Jirka k divadlu měl velice blízko, takže předpokládám, že mezi vás zase zapadne. Budou zase nějaké speciální oblečky jako Lakomec...??
Už to po premiéře není žádné tajemství, tak že mohu jen potvrdit, že se Jirka ukáže ve více rolích :-)

Ne každý koncert bude speciál k 45. výročí, kde se lidé o vašich vystoupení dozví??
Jak už jsem říkal ..výročních koncertů bude ještě pár, ale on je v podstatě celý tento rok brán jako oslava 45.let. Říkám to proto, že se bude konat i třídenní setkání přátel Benefitu v Sendražicích u Kolína, kde si necháme v pátek u ohně zahrát od jiných fanoušků, sobota bude věnovaná sportu a večer bude klasická zábava. Neděli už necháme na vystřízlivění a hojení ran.Vše je na našich stránkách :www.benefit-rock.com

Teď počin nevídaný, Benefit křtil i knihu Milana Viplera – jak probíhal křest a měli jste speciálního kmotra??
Na křest knihy jsme si bez dlouhého přemýšlení vybrali kapelu, která úspěšně pokračuje v té hluboké bigbítové brázdě, kterou jsme vyryli. Kmotrem nám byla kapela KOMUNÁL s lídrem Lubošem Suchánkem. Děkujeme kluci. :-)

O čem kniha je? Předpokládáme, že půjde o Milanův „deníček" jak nešlo vás darebné rockery zkrotit?
Milan (Dědek) odvedl neskutečnou práci. Jen si zkus vzpomenout na to, cos dělal včera !! :-) Dává nám možnost nakouknout co to obnáší být kapelníkem, oživuje historii ve vzpomínkách na všechny muzikanty, kteří Benefitem prošli a ne jen na muzikanty.Vzpomíná na hudební žně i trápení tak jak šel čas, no a jistě se dočkáte i humorných chvilek s Benefitem. Pár vzpomínek přidal i Jirka Obst a já (jen co nám naše soukromá cenzura dovolila :-) )

Kniha je psaná humorným, nebo seriózním jazykem? Jde o dokument?
To už jsem vlastně řekl. Ale jak píše Milan: Toto vyprávění není průvodcem historií Benefitu. Je to jen náš pohled, naše vzpomínky, postřehy a názory na roky, které jsme zatím v Benefitu prožili od roku 1980

Kde si lidé můžou knihu koupit a kolik stojí???
Budeme ji vozit sebou na hraní a také ji můžete objednat na adrese http://www.benefit-rock.com/obchod cena je 250 Kč.

Děkuju za rozhovor

Více z této kategorie: « "Problémové" Doteky