Alžběta a její Kopí osudu

Nějaký čas uplynul, kdy jsme se bavili s leaderem skupiny Alžběta – Radkem Řezníčkem (ex Epitaf, Komunální odpad...) a kapela právě chystá nové CD a to je dostatečný důvod si Radkem popovídat.
Radku, jak se žije Alžbětě??
Ahoj, no super :) Teď jsme měli hodně tvořivé období a vlilo nám to čerstvou krev do žil.

Avizujete nové CD, můžeš nám ho trošku představit? Ponese se v duchu CD předešlého??
Je to tak, CD vyjde po dvou letech od předešlého. Jmenovat se bude Kopí osudu a myslím, že stylově jsme na tom stále stejně a měnit se určo nebudeme.

Jak jste daleko s natáčením?
V tento moment je hotovo (natočeno). Už se jen dolaďuje obal a pak půjde CD do výroby.

Kolik skladeb můžeme čekat a CD, bude předpokládám celé v českém jazyce??
CD bude obsahovat 12 písní + jeden bonus. Přemýšleli jsme i o Maďarštině :D ale nakonec jsme zůstaly u Češtiny. :)

Kdo na desce hraje, kdo skládal a textoval??
Tak především my a pak několik hostů. :) Vypisovat je nebudu, až si CD koupíte, tak si to budete moci přečíst na bukletu.
Skládal a textoval převážně kytarista Honza Dlouhej, Míra Vejvoda a já. Na aranžích se podílela celá kapela.

Můžeš nám u této příležitosti představit Alžbětu 2015?
No co bych tak o nás řekl? Jsme stále krásní mladí kluci :D, kteří milují muziku a neskutečně se tím baví. Je pro nás důležitý, aby se naší muzikou bavili i naši fanoušci.

Co image Alžběty? Především ty jsi byl znám svojí démonistickou vizáží, chystáte k novému CD něco speciálního co se týče show, vzhledu.....
Tak image je asi stejná, co byla doteď. Já se už několik let nemaluji, ale stále jsem celý okován. :) Jinak show děláme stále a vystupuje s námi náš démon. :) Na křtu se můžete těšit na novou show.

Plánujete nějaký klip k nové desce?? Popř. už teď máte jasno, co bude hit??
Zatím ne, ale určitě nějaký časem bude. Co bude hit už raději netipujeme, většinou to vždy dopadlo úplně jinak.

Chystáte křest CD. Kde, kdy, kdo s kým a můžeme se na něco těšit?
Ano křest CD se uskuteční 15.8. 2015 na letním parketě v Újezdě u Přelouče. Jako host vystoupí mladí šikovní 12 letí kluci IRON ROCK. Těšit se můžete na show a v našem stánku budete moci zakoupit jak nové CD tak nová trika atd. Parket je zastřešen, takže počasí se bát nemusíme a vedle areálu je možnost stanování.

Maličko se pozastavíme nad předešlým albem, jak jsi s ním spokojený s odstupem času? Změnil by jsi na něm něco??
Tak člověk po určitým čase vždy hledá nějaké mouchy, ale to tak je a bude. To bych neřešil. Myslím, že album se povedlo a jsem za něj rád.

Máte nějaký impulz, jak lidé CD přijali??
Můj pocit je, že dobře. Prodalo se dost kusů, lidi na naše koncerty chodí a je skvělej pocit vidět a slyšet, když si s náma zpívaj.

Co koncerty s Alžbětou??? Jak často hrajete??
Hraní je dost a můžu říci, že jsme už v pozici, kdy se pořadatelé ozývají sami. Samozřejmě kluci mají rodiny, takže se hraní omezuje z tohoto důvodu, jinak by hraní bylo ještě více. Ale i tak je toho dost.

Pokud vím, Alžběta nebyl tvůj jediný hudební projekt, byl to ještě Steel Heaven. Jak pokračuje ten??
Muzikou žiji a jsem takovej šílenec :). Mám ještě další 3 kapely. :) Jednou z nich je power metalová kapela STEEL HEAVEN z Nymburka. Ještě nás moc lidi nezná, ale pár koncertů už máme za sebou a myslím, že se daří. Nějaké koncerty letos přibyli, potřebujeme hlavně více hrát, aby jsme se dostali do podvědomí lidí. Pak ještě zpívám již pomalu 10 let v big bandu MELODYBRASS. Tam člověk musí zpívat úplně jiným stylem zpěvu, dalo mě to velkou školu a moc jsem za to rád. A ta poslední je rockový orchestr RODEO, kam jsem byl před rokem pozván jako host a nakonec pokračujeme druhým rokem a je to super. Zde hrajeme známé světové rockové hity dechovým orchestrem. Nedokázal jsem si to představit, ale musím říct, že to zní skvěle a užívám si to.

S ním nějaké plány???
Plány ze STEEL HEAVEN jsou co nejvíce hrát, aby nás poznali lidi a vydat nějakou desku. Zatím máme natočeny jen 3 písně, navíc bohužel nebyly peníze. Teď jsme zaznamenali menší úspěch v soutěži radia Beat - NADĚJE BEATU, kde jsme z 35 kapel skončili na pěkném 7. místě.

Kde si lidé najdou nějaké informace o vás, popř. domovský web?
Teď nevím na kterou kapelu myslíš :), tak dám na obě.
ALŽBĚTA
- http://www.alzbeta.org/
- http://bandzone.cz/alzbeta
- https://www.facebook.com/pages/Al%C5%BEb%C4%9Bta/215135045201438
STEEL HEAVEN
- http://bandzone.cz/steelheaven
- https://www.facebook.com/pages/Steel-Heaven/495246813898521

Děkujeme za rozhovor a recenzi na nové album Alžběty si budete moc přečíst ihned po vyjití alba