Ahard chystá nové CD

Ivane, kapela Ahard je před vydání nového alba, jak jste daleko?? Kdy můžeme desku očekávat?
Momentálně poznají světlo světa 2 nové skladby – Zeď nářků a skladba S temnotou. Je to předvoj nové desky, která by se měla narodit na jaře roku 2016
Kolik na ní bude věcí a můžeš nám přiblížit obsah písní a jak půjdou za sebou?
Počet skladeb ani obsah písní zatím upřesnit nemohu, a to proto, že to ještě nevíme. Na nových skladbách se pracuje průběžně.

V jakém hudebním duchu se album nese?
Hlavní rozdíl bude v melodičnosti zpěvu, a to díky novému zpěvákovi – Honzovi Bernátkovi. Jinak se budou střídat věci rychlé i pomalé ale stále melodicky metalové.

Kdo se na albu podílel, vše je z autorské dílny Ahard, nebo máte nějakou výpomoc zvenčí?
Hudba je zatím výhradně tvorbou členů kapely,na textech se podílí jak členové kapely,tak i textaři externí.

Není tajemství, že s vámi zpívá stále mladá a krásna Tanja, bude slyšet i na desce?
No, o tom jsme zatím neuvažovali, ale ta možnost tady samozřejmě stále je, uvidíme ..................

Už se rýsuje nějaká hitovka? Máte šanci, že vás nasadí do rotací??
Předpokládáme, že ano. S některými rádii i jinými médii spolupracujeme již delší dobu a naše písně jsou v rotacíh už několik let. Hitovka – to nikdy dopředu nejde odhadnout, ale myslím, že ta šance tam je.

Máte na desce nějaké hosty?
Zatím ne, ale i tady je možnost, že se tam někdo objeví. Není to však cílené.

K minulé desce jste měli zdařilý klip, můžeme se zase těšit na nějaký, nebo jako ostatní kapely lámete nad klipem hůl?
Klip musí být a já věřím, že bude. Právě jednám s několika možnými partnery o natočení klipu. Nedokážu však říci, v jakém časovém horizontu klip spatří světlo světa.

Jsme spolu v častém kontaktu, takže vím, že v kapele došlo k menším personálním změnám, kdo a za koho a je určitě i nasnadě otázka proč, když Ahard má velice slušně našlápnuto.
Od začátku roku je s námi nový zpěvák,bývalý člen kapely Salamandra – Honza Bernátek a basovou kytaru hbitými prsty ovládá bývalý člen legendární kapely Bastard, Petr Galambica. Změny vyplynuly po vzájemné dohodě s bývalými členy Ahardu a vše proběhlo v klidu a bez emocí.

S novým albem jistě přijde i křest desky, už víte, kde se bude konat a pozvete si hosty?
Oficiální křest desky proběhne 27.8.2016 na festivalu Rocktherapy, kde je kapela Ahard spolupořadatelem. Deska však vyjde určitě dříve a odbude si i nějaké malé „předkřty". Hosté určitě budou, ale zatím je nemohu a ani nechci prozradit.

Sice jedna sezona končí, ale máte už nachystáno nějaké koncerty na rok 2016? A vůbec, jak hodnotíš sezonu 2015?
Nějaké koncerty na rok 2016 již jsou potvrzeny, vše se bude postupně doplňovat a aktualizovat. Veškeré info na www.ahard.cz nebo na facebookovém profilu kapely.
Sezóna 2015 byla plodná a zajímavá, s novým zpěvákem přišel nový sound kapely a my si u fanoušků potvrdili, že jdeme správným směrem.

Co vzkážeš rockerům?
Děkujeme za Vaši podporu, na všech koncertech jste vždy skvělí. Těšte se na novou desku a na to, jak si to spolu na dalších koncertech užijeme. Zachovejte nám přízeň, my Vás nezklameme.

Za celou kapelu AHARD zdraví JEKI