Zvrhlost, chtíč a otvírání hrobek- Exhaustor- Nekrofilie 1990

  • Číst 2221 krát

Předposlední zářijový týden, nahrává trio hrobařů druhý demáč, který je pokřtěn na domácí půdě a je pevně spjat s odchody na vojnu.

Nahrávka obsahuje čtyři zářezy old thrash- blacku a nikdo z kluků se na mě nebude zlobit, když se rozepíšu a Nekrofilii budu nazývat mini demíčkem.

Kazetku nechám kazetkou a opět si vychutnám remastering z roku 1998.

Na úvod směť úderů bicích, která plynule naváže na následující song, vše má potřebnou rychlost a přímočarost se skvěle doplňuje s bicíma. O těch je zbytečné mluvit, Martin patří k předním bubenickým esům u nás. S historických pramenů vím, že kapela uvažovala o druhé kytaře a přesně sem by se hodila,leč pomůžou si nabustrovaností a bez zbytečných kudrlinek zatlučou kdejakou rakev. Následné otevírání rakví a hrobek, i dle názvu nahrávky, patří spíše k image kapely. Fotky u hřbitovních zdí, křížů, hrobů a márnic, nejsou v devadesátých letech u československých metalových kapel, nic vyjímečného.

Dostávám se k jádru věci…..první demo obsahovalo i texty k zamyšlení, tady je to jen o zvrhlosti, zabíjení a prznění…každá druhá parta kluků bezbožně snila, že vezme do rukou kytary, založí kapely a budou zpívat přesně o tomhle.

Přestože obě nahrávky dělí necelý půlrok, je Nekrofilie vyzrálejší a při poslechu ucelenější.

A na dnešní dobu je to pořád dobrá nahrávka !!!

Zde, ukončím příběh jedné skvělé, nedoceněné kapely. Vzal jsem si pod lupu veškeré jejich nahrávky a ponořil se zpátky do těch nádherných časů…nezbývá mi nic jiného, než- li zahřát trůn pro pána pekel….

Pro Rockpalace Havrďák