Zapomenutí hoši z Paříže- Exhaustor- Live metal in Paris L.P. 1990

  • Číst 2071 krát

Fascinují mě lidé, kteří nenechají zaniknout staré demonahrávky, živáky, či různé raritky. Dnes bych zmínil Martina Rechtorika alias Zetora z thrash blackmetalové kapely Exhaustor. Ten zásobuje fanoušky, ať už z dob minulých, ale i mladší nadšence spoustou archivního materiálu a muziky. Já patřím spíš mezi skalní příznivce, přeci jenom ročník 1974 něco pamatuje. Jejich staré kazetky proháním dodnes.

Martin poté vydává demosnímky i některé živáky na cédečkách, které mají tu nádhernou D. I. Y. vůni a jsou prošpikovány nádhernými malůvkami a plakáty.

Tahle zlatá deska, tenhle živák v Rýžovišti z 29. 9. 1990 chyběl v mé sbírce.

Zajímavostí je, že na tomto koncertu kapela křtila svůj druhý demáč Nekrofilie, který byl dotočen jen pár hodin před vystoupením. Po Pařížské divočině se kapela na několik dlouhých měsíců odmlčela, neboť Zetor a Maxa odcházejí začátkem října na vojnu.

Psaní opravdových recenzí si nechám, až na jednotlivá dema, tady není více třeba, jelikož skladby Nekrofilie, Jáma a kyvadlo, Pekelná exhumace, či Lidská bestie….hovoří za vše a znalec fajnovostí ví.

Bylo mi ctí tuhle kapelu prožít, zažít, uchovávat….pro Rockpalace Havrďák.