Táborští ANWL

  • Číst 1567 krát

Qýchodu- Všechno už je v prdeli 1991

Tenhle demáč, mi jako mladému punkáčovi vyrazil dech. Kapela ho nahrává v Brně, za finanční pomoci časopisu ŠOT. Po těch letech, si dobře pamatuju na upoutávku v zinu a myslím, že za nějakých šedesát kaček jsem si u Luboše Vlacha, tuhle navoněnou kazetku pořídil.
Střídají se tu utáhlé, depresivní skladby se středně rychlými vypalovačkami. Nabustrované kajtry se mísí s krátkými údery kulometných bicích….tohle je ortodoxní punk ve stylu Anti- Nowhere League či Partisans.
Skupina čelí docela ostré kritice, kvůli kontroverzním textům…nezůstane ušetřena romská občanská iniciativa, ni homosexuálové…nepřísluší mi tohle hodnotit, v rozhovoru, který možná někdy s klukama udělám, se snad dozvíme více.
Dále si berou na paškál lampasáky, zesměšnují armádu, vyhánějí ruské okupanty a plivou na komouše, resp. na občanské forum. Vše se táhne jak zkažená hrachová kaše.
Jsem velmi rád, že se znám osobně s Vlastikem i Radimem. Kluci dnes hrají v jiných táborských bandách a neubírají na dravosti a na jistém kultu osobností.
Jihočeská scéna je nenapodobitelná a pevně vtisknutá v dějinách československého hardcore punku, stejně tak i Qýchodu, kteří se řadí po bok legendárních kapel, jakými jsou Telex a Ludvíkova der Totenkopf.
V knížce Kytary a řev aneb co bylo za zdí, je psáno, že mnoho fanoušků nezískávají, což nemohu potvrdit, jen je škoda, že dva kohouti na smetišti, nepokračují ve společné tvorbě. Kapela by určitě lehce pronikla na hudební podia i dnes…..ale asi to tak mělo a má být.
Jakobych někde v dáli slyšel jejich naléhavý názor, postoj…..pojďte k nám blíž, jsme přece vaše děti…ať žijí Nine Six Nine / Kullt Sklla.
Pro Rockpalace Havrďák