Soudně odklepnuto po dvaadvaceti letech- Assessor- Štvanice 2012

  • Číst 2661 krát

Pokusy z let 1993 a 2006 o návrat na scénu se nezdaří, však únor 2010 dává tušit přípravy na nové dílo. O dva roky později, leč se to zdá neuvěřitelné jsou pánové v letech zpátky. Setkávají se tu staří známí- Jarda Pracna s Michalem Roháčkem a Jarda „ Kremator“ Pelán z výborných Avenger, dodává všemu černou náladu a říz. Zda se jedná o kozla, není nikde v písemných análech uvedeno. Oldschool- thrash se špetkou blacku, jak oni sami nazývají- Blackened thrash metal může tedy propuknout naplno.

Celé Štvanici sluší fungl nové skladby, které kontrují se starými hitovkami z doby pravěké. Mluvím o Hradu a o Invazi. Konečně jsem si tyhle pecky užil s parádním zvukem, jsou zahrány s větší energií a vlastně celé cédo má neskutečný drive.

Trošku mě zaráží kritika ostatních recenzentů, ať už na Roháčkův zpěv, či že zkušený Pelán přivál málo svěžího větru….. Dle mého, je vše zahrané s razancí a oba zpěvy se skvěle doplňují, vše je hutnější a co do improvizace, i tady je to v pořádku.

Mladší metalisti, kteří mají naposlouchané dnešní technické a namakané skupiny, nad tímhle pohrdavě mávnou rukou, ale my posluchači ze staré školy, pro nás je to nostalgie a ultra metal prostě milujeme.

Hladová doba je nenávratně pryč, nikdo ani v koutku duše nepředpokládá, že prodejnost desky půjde do tisíců, tak jako za časů Invaze, ale i díky Pařátu byla určitě vzata v potaz.

V undergroundu a to všichni víme, se nejedná o závratné částky, o útoky na přední místa hitparád, je to dárek, který si kapela i fanoušek po tolika letech určitě zaslouží.

I já přispěl dukáty do studnice zapomnění a přeju Assessoru další desku v co možná nejkratším, neměřeném čase.

Pro Rockpalace Havrďák.

5513 ass