PRAHA MÁ SVOU BLANKU , TRENČÍN ZASE LEGENDU

  • Číst 1991 krát

CHVM – TUNEL 2009

Již mnoho vody odteklo na veliké řece, je tomu dávno, co jsem napsal malou recenzi na nejnovější… napíšu vznešeně „ album „ Trenčínských chlapců od Váhu.

A jelikož mi Ľuboš poslal i „ Tunel ", vrátím se o pár let zpátky a vlítnu po hlavě, do těžce depresivního díla. Když pominu zpěvnější chvilky a vtipný komentář pana Hrušínského, máte mě tam, kde chci být, tam si lebedím, v těch chmurných šlépějích naší střední generace.

Krásně vyvedený skládačkový obal, který se objeví i v budoucnosti… jsme přece jen v roce 2009. Takže nebudu předbíhat a přejdu k desce samotné, jejíž název se skrývá i v úvodní skladbě. Tady si můžeme představit cokoli, ale jen my co stále na něco čekáme, my kteří věřili v tu pravou svobodu, která prorostla chodbami tunelů, pro nás je světlo na konci, čímsi inspirativn. Každý, ať si to přebere jak chce, možná, že ani kapela samotná to nebere příliš vážně, však nešetří nás, ani v „ Normách „ a dnes hodně aktuální novodobé otroctví, je zde cítit jak čerstvě vyhrabaná hlína. Každý znalec Slovenské alternativní scény ví, že největší hitovka na této fošně je skladba „ Parte „ . Já bych určitě neopomenul „ Koniec sveta ", kde je řečeno téměř vše a přidává to na celistvosti.

V doprovodu strunných nástrojů tu zazní melancholický, ne však nečinný, velice nápaditý saxofon, klávesy v nejlepší Stranglers tradici a všemu dominuje rázný, hlasitý a někdy i zaimprovizovaný zpěv…. takže pohodička.

Nechci se pořád za něčím hnát, protože výsledkem bývá většinou stále větší hovno. CHVM stejně jako „ krtko rozvrtajú celú zemeguľu „ a vše se stává takovým mementem pro nás ……. o následných generacích už mluvit nebudu ….Havrďák