Nenávistně a šíleně aneb velká devastace autobusu - Debustrol - Rwanda 2009 + Debustrol - Hardcore hisstory

  • Číst 5149 krát

Zásadně nečtu cizí recenze, tedy před napsáním té dané, to vše pro větší objektivnost, buďme tedy spravedliví.

Tak to tady poslouchám, pomoooc co mám psát a tuším, že jsem si vzal velké sousto. Bylo by nefér tvrdit, že se kapela vystřílela v počáteční tvorbě, na toto téma toho bylo napsáno dost a dost a ani netuším, jestli měla deska pozitivní ohlasy, či přesáhla negativa. Ať už tak, či onak jedno je jisté…. Texty dominují nad muzikou, nářez je to od začátku do konce a thrashový základ tomu určitě nechybí. Domnívám se však, že dnešní extrémní muzice chybí moment překvapení, což platí i pro období dnešků.

Témata války a náboženství, to už k Debustrolu tak nějak patří a skladba - Vůdce je vůl, zacpala huby snad všem pochybovačům a ostatním to může být vysvětlováno vlastně ustavičně…. viz. aktuální dílo - Válka…ne každý, kdo nesouhlasí s uprchlickou vlnou musí být zákonitě fašistou. Když už podrobněji mluvíme o této skladbě, je z celé fošny má nejoblíbenější.

Cédo podepsané stříbrným fixem od všech členů, tož sběratelsky zajímavé, však ke zlatému stupínku má toto dílo dál……

Ten plencavý zvuk hozené flákoty, stačí jen pořádně oroštovat….kvůli mé menší kritice, občanská válka nevypukne….

Vždy se děsím, když si mám pustit nějaký hudební dokument, který trvá více než hodinu…ne, že by mě to, až zase tolik nudilo, však převážně tu, či onu kapelu znám a na nic moc nového se nenaváže.

Tak tedy, hardcore hisstory s 222 min. stopáží…. náležitě jsem se opotil a do téměř čtyřhodinového porodu se mě vůbec nechtělo. Debustrol sleduji od jejich počátků a i tady jejich příběh začíná.

Po několika hodinách mě strašně bolí hlava, otázkou je, zda- li je to tím hlukem, či sledovaností na jeden dech. Tohle je povedený kus historie, jeden velký příběh a jak je tam několikrát ukázáno, i s malým trpaslíkem, či chcete-li trollem se dá zahrát velké divadlo…..

Pro Rockpalace Havrďák