Solidní záležitost

  • Číst 2048 krát

Neodůvodnitelná Lítost- Solidní 2018

Libor Mazura zvaný Mazi, mě poslal stále ještě horkou a křupavou placičku, trutnovské kapelky Neodůvodnitelná Lítost.
Jedná se o minialbum či chcete-li promo, a jelikož se měnil post lepých děv za mikrofonem, má tato nahrávka sloužit převážně pořadatelům.
Dovolím si Maziho citovat- „ Nebyli jsme schopni vymyslet a natočit více věcí, chtěli jsme něco s novou zpěvačkou a přišlo nám blbý, posílat pořadatelům starý materiál, se zpěvačkou odcházející.“ Našel se i prostor na vtipkování a Libor prohodil, že kapela jde s dobou a i proto natáčejí pouze minialbum.
Nenechme se však mýlit, že by toto EP bylo pouze reklamním artiklem, nahrávce předcházejí zdařilé černobíle fotografie, které zaplavují jejich hudební profily, proběhl i křest u příležitosti 15. ročníku hudebního podniku trutnovský kapřík, takže je to takový dárek pod stromeček, všem fanouškům a vlastně i pro ně samotné.
Kluci surfují na vítězné vlně, vše plynule navazuje na kladně hodnocené album Systém z roku 2012….je na čase spustit stavidla chuťovým pohárkům a zahryznout se za čerstva, do téhle laskominy.
Dělat rozdíly mezi vokalistkami mě nepřísluší, někdo by však čekal, že nová zpěvačka najde více odvahy, více to rozbalí…my se tu však bavíme o rockové muzice, okořeněné špetkou elektroniky. A já jsem vlastně spokojený, protože kapel se zbytečně uřvanou dámou za mikrofonem, jsou mraky…tady je všeho akorát, zpěvačka zbytečně netlačí na pilu a umí dokonce i zpívat. Důkazem toho jest povedené refrény u New File a v Knize Tváří.
Tam kde je třeba vypomoct s energií, tam to mají kluci za ta léta hraní zmáknuto dokonale. A co mě na tom baví nejvíc, že Lítost si to dělá po svém.
Nová deska je tvrdší, živější, mě osobně se hodně líbí bicí, přiřknu jí i větší odpich….však přiznám se, že jsem to nedal na první dobrou. Více poslechů a písničky se krásně vryjí pod kůži a nakonec jsem si své našel, i v nejméně oblíbeném Solidním Pánovi.
Tohle není solidní, ale výborná záležitost a i když se nejedná o dlouhohrající desku, už teď se na ní těším.
Pro Rockpalace Havrďák