CHVM - BORDELL

  • Číst 3318 krát

CHVM-BORDELL 2015 - Obdivuju, že se někdo postará o obal, jiný o texty, další o ten, či onen nástroj, hlas a v neposlední řadě o propagaci celého díla…..to vše pod hlavičkou šíření, kopírování, stahování a žádného vyhrazovacího práva…..Fukkavico, velká rodino, buď zdráva.
Už obal samotný, ve mně evokuje, jakýsi chaos, paniku…na Titaniku, konec světa…čili bordel….bordell.
Říká se, že první skladba je stěžejní a tady to platí dvojnásob.
Výborný zvuk se na vás dere ze všech stran, naprosto geniální basa a vše tak nějak vypovídá, kam se tohle bude dál ubírat. Hned ve druhé skladbě, mé nejoblíbenější, si vše bublá, saxuje a překvapivý, až řekl bych progresivní hudební postup, mě naprosto dostává….doktora budu potřebovat dřív, než-li Slovensko.
V rytmu punku, undergroundu, alternativy a dubových nálad, je tu skoro vše…..anarchie, volební politika, problematika jižní Evropy, romantická nekrofilie a to vše pod taktovkou kardiaků, maniaků, alkoholiků, zatracenců a posledních Mohykánů.
Celá deska od CHVM je vlastně celistvé, provokativní, aktuální dílo….a strašně moc se mi hodí do krámu, že na úplný závěr, zazní Dead Kennedys…nemyslím, že by to byl záměr…i když…..ale co do kontroverznosti, je tohle hodně podobné.
Já jen doufám, že mě Ľuboš nezmlátí, za negativní recenzi, stejně tak jako J.J.Burnel jednoho novináře v roce 77´, ale jelikož Bordell slabiny nemá, tak to asi přežiju…určitě to přežiju.
Havrďák