Hudba Praha - dech beroucí Srdeční příběh Michala Ambrože!

  • Číst 3059 krát

Michal Ambrož a jeho Hudba Praha v rámci turné  „Srdeční příběh“ dorazili do chrudimského R-klubu a i když kapela s tímto názvem vznikla již v polovině  80. let poté, co byla zakázaná Jasná Páka, jde až na Michala o úplně novou skupinu. Nyní totiž na naší rockové scéně působí dvě kapely stejného, lépe řečeno podobného názvu, jak již zmiňovaná kapela Michala Ambrože tak i druhá, hrající pod názvem Hudba Praha Band, kde hrají převážně bývalí členové této legendární kapely.

K rozchodu došlo po vážném onemocnění Michala Ambrože, který vždy byl duší i srdcem jak Jasné Páky, tak i Hudby Praha a to nejen tím, že obě kapely zakládal, hrál na kytaru a zpíval, ale byl autorem i většiny nejznámějších songů. Pokud si někdo myslí, že po rozchodu mezi Michalem a zbytkem původní kapely panuje nějaká nevraživost, opak je pravdou. Michal dle jeho slov chápe tehdejší důvody zbytku kapely, která měla svoji představu o fungování, což s jeho zdravotním stavem nešlo skloubit. Nadále zůstávají kamarády a Michal jak říká, nemá problém s nimi třeba zajít na pivo.

Ale vrátíme se k pátečnímu večeru, kdy Michal a spol dorazili do chrudimského Erka. Sál byl plný lidí, řekl bych hodně  na Michala natěšených a rovněž zvědavých, co že to za bandu sebou tento legendární rocker přiveze. A myslím, že všem přítomným doslova vyrazil dech! Nově utvořená jeho Hudba Praha je plná naprosto výborných muzikantů, včetně obou zpěvaček! 

n michal

Nejdříve vystoupila jako host kapela kytaristy a zpěváka Michala Pelanta, který rovněž hraje v Michalově Hudbě Praha, ale je i kytaristou Davida Kolera. Tahle banda složená ze známých jmen pražské klubové scény hodně lidí myslím zaskočila a určitě si divili, jak je možné, že tak výbornou kapelu neznají! Jejich hudba mísí prvky prvky rocku, popu nebo grunge music a je hodně osobitá a strhující, takže i když bylo vidět, že většina lidí je dříve neznala, přesto dokázali publikum krásně přivést do varu a připravit půdu pro příchod Michala Ambože a jeho družiny.

Michal a jeho kapela od příchodu na pódium doslova vtáhla všechny přítomné do svého světa i hudby a myslím, že nejen mě jezdil mráz po zádech a v mnoha očích, včetně mých, se nejedna slzička objevila. Michal z důvodu pokročilého stádia revmatismu již nehraje na kytaru, ale „jen“ zpívá a vidět ho tam nahoře je něco, co musí vzít každého rockera za srdíčko! Výborně šlapající kapela, obě zpěvačky vedle a Michal uprostřed toho, každý song plně prožívající. Když nezpívá, zavře oči a  jako by diriguje svojí kapelu. Skoro mě až dochází slova, to se prostě musí zažít! Bylo slyšet samozřejmě nejznámější pecky, co Michal složil, jak ty od Hudby Praha, tak samozřejmě i Špinavý záda, nebo Pal vocuď od Jasné Páky.

Mě osobně dostal nejvíc song Je to zlý, který zpíval Michal tak procítěně, až mrazilo. Samozřejmě se Michal i kapela dočkali velikého potlesku a dvakrát přidávali. Po tomto krásném večeru a jeho famozním vystoupení  bych chtěl Michalovi vyjádřit veliký obdiv a respekt, z mého pohledu  jde o jednoho z nekorunovaných králů naší rockové scény!

Takže kdo chcete zažít večer plný muziky, která dokáže vzít za srdíčko, neváhejte ani minutu a na Michala Ambrože a jeho Hudbu Praha vyrazte!

Pro Rockpalace Pepíno Sodomka.

Foto achív Michala Ambrože.