Anacreon hostem turné Arakainu!

  • Číst 4647 krát

Kapela Arakain vyráží na své unikátní turné k svému 35. výročí. Vyjímečné je v tom, že poprvé ve své historii se zastaví v jedmom místě na dva dny a odehraje v něm dva úplně odlišné koncerty, kdy první bude unplugged, což bude poprvé v historii této naší metalové legendy. „Fanoušci se mohou těšit na oblíbené songy v této originální aranži. Rozhodně nepůjde jen o přehrávání pomalých skladeb“ uvedl zpěvák Arakainu Honza Toužimský. Druhý koncert odehrají již v normálním metalovém duchu. Tedy jde o turné čítající 15 zastávek a celkem 30 koncertů.

V jeho první unplungged části se jako host objeví a vystoupí hodně nadějná a mocně o slovo se hlásící kapela Anacreon. Tahle kapela kolem všestranné herečky a zpěvačky Veroniky Zelníčkové stojí rozhodně za pozornost a nebude od věci si jí trochu přiblížit. Kapela vznikla původně v šestičlenné sestavě roku 2012 a již od začátku měla jasno o svém stylu, kterým je melodic – metal. Okamžitě se začala účasnit různých soutěží, za pozornost jistě stojí jejich 6. místo v celosvětové soutěži „Hard rock rising 2013“ z celkem 200 kapel či vítězství v tuzemské soutěži „Life music forantry 2013“. Díky tomuto 1. místu mohl Anacreon natočit své první album „Daná doba“. Tím se skupina dostává do povědomí posluchačů, kdy v soutěži Česká desítka rádia Rockzone jejich song „Černá vdova“ skočil třetí a poté jejich píseň „Stigmata“ dokonce zvítězila.

V listpadu 2013 odchází zpěvačka Michaela Zemanová, kterou po delším hledání nahrazuje Veronika Zelníčková, což kapele moc prospělo! V dubnu 2014 kapela vydává velice úspěšný singl „Není kam stárnout“ a tento song dosáhl druhého místa v Czech parádě televize Rebel. V roce 2015 vydává Anacreon podle mě výborné album „Na hraně osudu“ a k jeho titulní písni měl nedávno premiéru i jejich nový klip.

Anacreon hraje ve složení : Veronika Zelníčková – zpěv, Martin Piskáček – kytara. Tomáš Krejza – klávesy, Honza Diviš – basová kytara a Honza Meduna – bicí.

Veškeré info o kapele i jeich vystoupeních najdete na webovkách www.anacreon.cz či jejich facebooku. Když to shrnu, myslím, že tahle skupina zaslouží Vaší pozornost a že o ní ještě hodně uslyšíme!

Take na Anacreonu „Čus bigbítus“. Pepíno Sodomka.

16640834 1310546282332358 4023004084366814784 n