Roztěkaní matematici CAR BOMB vám rozhodí biorytmus

  • Číst 6435 krát

Newyorští šílenci a vizionáři CAR BOMB v Evropě zatím hráli jen festivalech. Na nich si - vč. Brutal Assaultu, kde dle očekávání předvedli famózní výkon - ověřili, jak na jejich vyšinuté schizo rytmy a jakékoli struktury dekonstruující hudbu budou reagovat na starém kontinentu. A jelikož vše fungovalo, s právě vyšlou čtvrtou deskou „Mordial“ se podlazení matematici vydávají na své první evropské turné, které pražskou Vopici přeskládá do kubistických tvarů.

Jejich hudba není na paření, skoro ničeho se v ní nedá chytnout, neb zasekávaná muzika s pokřivenými stupnicemi se neustále rozjíždí a zpomaluje, mění rytmy a tak narušuje kontinuitu. Někdo by si mohl připadat, že 45 minut dostává elektrické šoky, protože psycho riffy jak od Psyopus, pomathená neurotika Ion Dissonance a polyrytmický řád Meshuggah vám rozhodí biorytmus. No u toho musíte být, nemyslíte?!

Amíci věnovali pozornost i doprovodu, s nímž budou sdílet podia. Volba padla na dva mladé a velmi nadějné spolky. Angličtí CONJURER jsou sice post-malejší, ale očmoudlost blackem a údernost hardcore-sludge je činí zajímavými nejen atmosféricky, ale i strukturálně. Druhými jsou FROSTBITT z Norska, kteří zní jak srážka Korn s Meshuggah. Experimentální djent polohy nechávají vzpomenout na thall švédských Vildhjarta, ale celý sound, i když jde o nebouřlivé nu-groove pasáže, je veskrze progresivní.

CAR BOMB, CONJURER, FROSTBITT

  1. 3. 2020 – Praha, Modrá Vopice

FB event: https://www.facebook.com/events/2446004988974411
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/321

Car Bomb (USA)

https://youtu.be/DcqTepxV_Lo

https://youtu.be/4wVZ-i4g2co

https://youtu.be/WCF2sDLJMsQ

https://youtu.be/EA5eIAfutYU

Conjurer

https://youtu.be/PDK56BamkxM

https://youtu.be/vgYK2DsL_4o

https://youtu.be/rLyTcuQYT9I

https://youtu.be/BzuBw4rfShM

Frostbitt

https://youtu.be/Mt8fLnFwGpU

https://youtu.be/G3qNvlooY4A

https://youtu.be/Z4tEuVhMJ_I

https://youtu.be/f6bvjhUpZ2I

Předprodej viz výše, dále pak v síti Ticketmaster a na předprodejní kase v Lucerna Music Baru.

plakat car bomb 2020 actual