Jiří Zonyga a Lucrezia Borgia: "Hoj, Velká Moravo".

  • Číst 6570 krát

Co nového u Lucrezie Borgie. Blíží se Vánoce 2019. Lucrezia Borgia završuje 19tý rock své existence a tradičně připravuje k vydání své devatenácté CD. (Tentokrát rockové.)
I tentokrát se jedná o koncepční album, nazvané Hoj, Velká Moravo. Takže náš hold naší Moravě? V podstatě ano, ale sakumprásk se vším všudy. Znojemský soubor Lucrezia Borgia (pokolikáté už) spojil své síly s poštoránskohodonínským zpěvákem Jirkou Zonygou, který nazpíval všech čtrnáct písní. S naším dvorním malířem Josefem Pepe Svobodou, který společné dílo pentlí svými kvalitními grafikami, z nichž titulka už na Vás kouká nyní z Fcb. Fotografka Monika Baštová graficky zpracovává opět výpravný booklet. Hostujícími zpěváky s Jirkou v duetech jsou opět naši ověření. Milan Schelinger, Iva Landová a nově Klára Vojáčková. Na basu si zahostoval opět Zdeněk Mařík a na housle Jirka Ludvík. Se sbory vypomohl Karel Kratochvíl, Kamil Tomek a tři dívčí posily Isabela Cvaková, Monika Baštová a Adéla Kunčíková, ale odbýt se nenechal i náš milovaný všeuměl Pepé toho jména Svoboda. Nově se pěvecky projevil i můj synáček Daniel taktéž Maceček.
Textově se naší Moravě líbí jak v dobách předvelkomoravských, z časů vůdce kmenového svazu Slovanů Sáma, tak i v těch velkomoravských, v pověstech o Svatoplukovi i věrozvěstech ze Soluně. Ale ani tady časy naší Moravy nekončí. Dostane se na podivuhodnou bitvu U Chlumce 1126. Což už jsou víc Čechy. S králem železným a zlatým prolítneme jeho přeslavnou bitvou u Kressenbrunnu. Nelze nevzpomenout na našeho krále Ječmínka. Prostě takový prostup staletími, ve znaku slavných moravských událostí a legend.

72462255 2838648292852298 7177134228449001472 o

Antonín Maceček