Rozhovor s basákem Dangar Six- DD Chozem/Josefem Ivaničem/ - PŘICHÁZÍ KRÁL Dangar I.

  • Číst 1005 krát

Hvězda Dangar Six září dál a po výborném debutovém albu Smetiště dějin je tu logicky i první oficiální videoklip Král.
Proč padla volba na tuto píseň, jaké jsou podrobnosti okolo vzniku tohoto klipu?
U písně král, kterou jsme zvolili pro první videoklip bylo jasné, že to musí být v rámci finančních možností velké a s odpovídajícím dějem.
Chtěli jsme trochu ukázat krásu naší země a kouzlo historických zřícenin a hradů, kterých je poblíž opravdu dost.
Padali různé nápady, kde by se snímek natočil. Mluvilo se o zřícenině Zvířetice, Valečov dokonce nějaké blízké hrady v Německu, ale nejvíce se nabízel jeden krásný hrad, prakticky u nosu a tím byl Frýdštejn.
Hned po prvotním kontaktu se starostou obce Frýdštejn panem Menclem bylo jasné, že se tento projekt odehraje právě zde. Vstřícnost a ochota tohoto pána, je dnes málo k vidění a tímto mu ještě jednou děkujeme. Dovolil nám vše, co jsem si do scénáře vymyslel.
Píseň Král máme rádi v kapele všichni pro její atmosféru a teď víme, že dopadlo výborně i její ztvárnění, takže spokojenost veliká
Máme rádi historická témata. Mrazivou atmosféru středověku se nám do klipu snad podařilo také dostat. Prvotní záměr byl takový, že jsme chtěli snímek natočit v době, kdy ještě bude sníh, ale než se vše zrealizovalo, tak už skoro všechen roztál. Místa kde trochu sněhu zůstalo, krásně dokreslují záběry z dronu a dolaďují tak ponurou atmosféru klipu.
Ještě jeden důvod mělo natáčení klipu v zimě.
A to ten, že málo kapel točí klipy v zimě každý chce mít pro klip teplíčko. Chtěli jsme jít tou horší, mrazivou cestou. Tento klip se natáčel 2.3.2019.

Na obrazovce se objevuje více lidí, ne jenom kapela. Kolik lidí čítal kompars? Kolik vlastně lidí bylo třeba, aby vše dopadlo takhle dobře?
Kompars to vlastně byli všechno kamarádi,přítelkyně či manželky dohromady asi 20 lidí,kteří nám více či méně pomáhají s chodem kapely i mimo natáčení.Chtěli jsme proto,aby si i v klipu zahráli.V tom chladném dni to nebyla vůbec sranda pro nikoho z nás,celý den bylo jen lehce nad nulou.Kameraman si nepřál sluníčko a všichni spolu jsme nechtěli déšť...a to se v tomto dni splnilo.

Námět a scénář je Váš nebo jste si najali režiséra?
Námět byl vlastně dán textově. Režijního žezla dostat vše do filmu jsem se ujal já. Detaily se pak po konzultaci s kameramanem a střihačem v jedné osobě, dolaďovali přímo při natáčení. 

Kdo vlastně klip natočil a sestříhal, předpokládám, že tato paráda nebyla točena na mobil že?
Samozřejmě...na klipu samotném je vidět, že to žádný amatér není.
Je to skvělý chlapík jménem Filip Šolc, který sice s obdobným žánrem nemá moc společného, ale skvěle pochopil, o co nám jde a výsledek myslím stojí za to.
Po dokončení tohoto projektu již padali nápady na další spolupráci, asi ho to s námi také bavilo....smích

S tím souvisí i otázka peněz, klip byl financován z prodeje CD? Nebo se našel bohatý mecenáš? A nebo je to třetí možnost, že místo na Maledivy a Jamajku, pojedete spíš na Mácháč?

Smích....Popravdě řečeno ani jedna s těchto tří možností. Sponzory jsme nechtěli zatěžovat po tak krátké době, kdy nám pomohli s nahráváním prvotiny. Pokusíme se je oslovit zase při nahrávání CDčka číslo 2.
Z prodeje CD finance určitě nebyly. Každý muzikant ví, že dnes se cédéčka skoro neprodávají a tak z prodeje se nevrátí ani náklady vynaložené na nahrávání. Je to prostě hořká pravda. Mám na mysli malé kapely samozřejmě.
Není tajemstvím, že docela dost koncertujeme a každá kačka, která se vydělá na honorářích, putuje zpátky do kapely a používá se momentálně na natáčení videoklipů...Samozřejmě ani to nestačí, tak částečně platí i ten Mácháč...smích.

Dobrá...Král je na světě...co s ním...?

Jsme hrdí, co jsme dokázali...kdyby nic jiného, tak jsme si splnili další sen svých rockových srdíček. Na druhou stranu se může stát, že se klip bude líbit a pomůže nám dostat se na větší akce a festivaly, kde nás uvidí více lidí. Necháme se překvapit.
Musím říci, že po pěti dnech od zveřejnění, klip vidělo už skoro 2000 lidí a to je myslím slušný začátek...ohlasy jsou až neskutečně pozitivní.

Zde je tento náš výtvor

Klip již čeká ve frontě na svou premiéru v TV Rebel a na TV Rebel 2 půjde do hitparády v pořadu Czech Blade.
Ozvali se i další internetové časopisy se žádostmi o rozhovor a nebo zařazení do klipových hitparád.
Zatím je vše krásné a pozitivní. Jak jsem řekl, uvidíme co bude dál...
V tuto chvíli je ve střižně motorkářský klip ke skladbě Kérovanej....
Snímek bude pojat klasicky... holky,motorky,Whisky a Rockˇnˇroll.
Ještě před tímto vším, vyšli dva lyrické klipy ke skladbám ...Poslední nářez a ke koncertnímu fláku Dangar Six. Tyhle tři klipy je již možné shlédnout na Youtube. Kérovanej bude doplněn záhy....

Vidím, že opravdu nezahálíte.
Neuběhl ještě ani rok a z kuloárů už jdou hlasy, že se rodí novinky pro nové CD? Co je na tom pravdy?
Zatím jsou rozdělané dvě věci.Myslím,že je v brzké době přehrajeme fanouškům, ať zjistíme jestli jdeme správným směrem....
Jinak opravdu nápadů je v hlavách muzikantů docela dost, takže až se na podzim zavřeme do zkušebny, určitě vznikne nové CD.

Je začátek sezony, kde všude Vás uvidí Fanoušci?Nemusíš jmenovat všechny,ale určitě jich bude pár,na které se vyloženě těšíte.

Sezonu jsme rozjeli už první týden v lednu a pár parádních akcí je za námi,třeba povedené vystoupeni se skupinou Turbo,kde jsme opravdu sklidili parádní ovace.
Čekají nás různé Městské Slavnosti,Moto srazy,Festivaly,klubovky...teď zanedlouho bude jedna výroční akce na kterou se opravdu těšíme se skupinou ROXOR-4.5.2019 v Kostomlatech nad Labem.
V Pěnčíně u Turnova 27.4.2019 bude také parádní akce na velkém sále.
Samozřejmě se pak těšíme na náš jednodenní festival, který proběhne 8.6.2019 od 15 hodin na Parkhotelu Smržovka
-DANGAR SIX FEST Open Air Vol.5-kam jsme si mimo jiné pozvali skvělou kapelu PERSEUS z Olomouce a dalších pět perfektních skupin, kde samozřejmě na závěr vystoupíme i mi...Bude větší pódium, lepší zvuk a ještě pár zajímavých věcí okolo této akce.
Hlavní největší akce jsou zatím v jednání a nechceme nic zakřiknout...Jednou už se nám to vymstilo s akcí ve Cvikově. Už jsme udělali i video pozvánku a akce byla posléze zrušena, asi víte, o co tenkrát šlo.
Ale jestli to dopadne dobře, tak to bude zase velké...

Co by jste chtěli vzkázat fanouškům?
Chtěl bych vzkázat všem fanouškům jménem kapely Dangar Six- moc si ceníme Vaší přízně a parádně nás to žene dopředu...
Děkujeme mooooc a těšíme se na Vás při některé z dalších akcí....čau
Ať žije Král Dangar I.