The Legends Rockfest 2019 nabídne poctivou muziku i zvýšený komfort pro návštěvníky

  • Číst 4732 krát

Během uplynulých sedmi let se The Legends Rockfest Hořice pevně zapsal mezi tradiční letní festivaly. Česká rocková a metalová špička i nové kapely, rodinná atmosféra a originálně vyzdobený areál – to vše se mezitím již stalo symbolem tohoto festivalu. V roce 2019 se sejdeme v areálu Pod Věží 19.-20. července.

Třetí červencový víkend bývá v Hořicích tradičně zasvěcen The Legends Rockfestu. Ten sestavuje svůj program každoročně ze známých jmen české rockové a metalové scény, ale vždy také dává prostor novým tvářím. V roce 2019 se tak na pódiu vystřídají Škwor, Traktor, Krucipüsk, Vitacit, Plexis, Limetal, Komunál, Doga či Trautenberk. Mladší generaci muzikantů zastoupí např. Cocotte Minute či Pipes and Pints, kteří se po delší odmlce vrací na pódia. Mnoho kapel také po svém vystoupení pořádá autogramiádu, kde se fanoušci mohou se svými oblíbenci setkat tváří v tvář.

Kdo navštíví hořický festival, je potěšen místní rodinnou atmosférou a výborně zvládnutou organizací. Pro pořadatelský tým kolem Zdeňka Lhoty je velmi důležité, aby se zde návštěvníci dobře cítili, a dělají pro to maximum. Ubytovat se budete moci v několika kempech, k dispozici bude plocha k parkování, v areálu jako vždy najdete stánky s bohatým výběrem jídla a pití. K dispozici bude i stánek s nonstop cateringem, který se loni velmi osvědčil.

banner 1000x1000 3

Řekne-li se The Legends Rockfest, vybaví se nám originálně vyzdobený areál, jehož grafické prvky pocházejí z výtvarné dílny Ivo Vičara: bohatě zdobená vstupní brána, obelisk se symbolem orla, koule s názvy vystupujících kapel symbolizující „náš svět“. Nejznámějším symbolem stojícím hned vedle pódia je socha ruky se zdviženými prsty, tzv. „paroháč“, od akademické sochařky Dagmar Štěpánkové. Výzdoba areálu se každoročně vylepšuje, i tentokrát se chystají nové „kulisy“.

Doprovodný program má již léta několik stálých součástí. Tou možná nejznámější je divácké hlasování o nejpopulárnější kapelu festivalu. Fanoušci vhazují žetony, které obdrží u vstupu, do připravených nádob označených názvy kapel. Interpret s nejvíce hlasy získává na konci festivalu originální sošku, zmenšeninu sochy „paroháče“ známé z areálu. K doprovodnému programu dále také patří vtipné soutěže odehrávající se přímo na pódiu.

V osmém ročníku dojde k jedné větší změně, která si klade za cíl zvýšit komfort návštěvníků. Poprvé bude k dispozici nikoli jen vymezená část areálu Autokempu Pod Věží, ale rovnou celý areál. Větší plocha by měla být využita pro navýšení kapacity míst k sezení a celkově směřovat ke zkvalitnění služeb pro návštěvníky.

Oblast kolem Hořic je jako stvořená pro menší dovolenou s výlety do okolí. Masarykova věž samostatnosti, blízké koupaliště, cyklostezka, možnosti pěší turistiky – to vše přímo v místě. Hořicím se také říká „město kamenné krásy“, neboť zde můžete obdivovat množství soch. Dále je možno vyjet do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, do Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou, navštívit nejkrásnější přehradu v Čechách Les Království, rodný domek K. J. Erbena v Miletíně, Prachovské skály nebo Český ráj.

Veškeré info najdete na thelegendsrockfest.cz, kde si také můžete již nyní zajistit vstupenky či dárkové sady pro dva, které obsahují 2 ks vstupenek a triček plus bonusovou samolepku. Právě teď je nejvhodnější doba k objednání, neboť Vánoce se blíží.

Sylva Kaplanová
Tisková mluvčí