Tak proč vlastně tu muziku ještě děláme?

  • Číst 2129 krát

Proč se vybodnout na muziku a proč jsem to ještě neudělal. Upřímně, jsem z toho unavenej a otrávenej. Lidi chodí jen na pár kapel zvučnějších jmen – tam je narváno. Na akcích, kde je více kapel nezvučných jmen - neméně kvalitních a leckdy kvalitnějších je žalostně nízká účast. Pozvat na akci kapelu zvučnějšího jména pro vyšší návštěvnost je pro astronomické ceny nemožné. Zahrát si před kapelou zvučnějšího jména jako to bylo dříve je taky nemožné. Tam jsou pořád ty stejné protekčně tlačené kapely nebo ty, co si za svoje hraní zaplatí!

Jezdí se všude, kam se dá a leckdy, teda skoro vždycky se nepokryjí náklady ani na dopravu. Skládáme se s rukama ze svých evropsky silně podprůměrných platů na chod kapely – CD, trika, klipy, ale i dodávku, náhradní díly na ni PHM. O nástrojích, aparátech, strunách nemluvě. Vždycky říkám je to koníček a každý koníček něco stojí. Nemám problém hrát zadarmo, ale platit si za to fakt nebudu.

23972525 1740927529252898 770860067 n


Tak proč vlastně tu muziku ještě děláme? Protože to je náš život a protože nás to baví. Protože je pořád spousta stejných kapel –„bláznů“ jako my a s nimi se rádi potkáváme a máme je rádi. Protože zahrát i pro 1 člověka, kterému uděláte radost je super. To je podle mne ta „srdcařina“. Jsem vděčný za každou možnost si zahrát. Díky za to kapelám co něco uspořádají a díky všem, co přijdou i na akci bez superhvězd

I v pořádání akcí se toho hodně změnilo. S mou ženou jsme dělali krom jiného i festival Fryyfest. Střední fesťáček s průměrnou návštěvností cca 2500 lidí a kde vystoupila velká řada špiček z ČR i zahraničí. Citron, Kreyson (stará sestava) Limetal, Škwor, Turbo a moře dalších. Blaze Bayley, Absolva, kapela z německa, Polska, Finska, Švédska, Brazílie, Argentiny atd. viz. www.fryyfest.czTo vše s dobrovolným vstupným. Příští rok měl by 10tý ročník, který žel nebude. Stále rostoucí finanční požadavky kapel, ale inezájem sponzorů a partnerů nás nutí festival prozatím ukončit. Možná, až se někdy situace zlepší, bude i desátý ročník.

Autor: Honza Kvapil - RAiN