Minifestival Borovic In Memoriam v Kozojedech

  • Číst 1937 krát

Krátce po úmrtí Jirky Borovice Kočího jsme na něho na serveru Rockpalace zavzpomínali v několika odstavcích. V pátek 13.10. na něho v kulturním domě v Kozojedech zavzpomínají jeho přátelé způsobem, který mu byl nejvlastnější. Muzikou, do které vsadil nesmazatelnou stopu svého umu, a pořádným mejdanem.

Na akci vystoupí kapely, ve kterých svým nezaměnitelným způsobem bubnoval. Metalovou legendu FATA MORGANA, která už v 80. letech proslula svou pódiovou šou a pokládala základ českému metalovému undergroundu, asi není třeba nikomu představovat. Dále zahrají AVIDITY FOR…, kterým se stále úspěšněji daří proklesťovat si svou originální hudbou na pomezí zdánlivě neslučitelných žánrů symphonic metalu, thrash metalu a HC cestu ke stále širšímu okruhu fanoušků. Chybět nebudou ani neúnavní streetrockeři SUNSET STRIP. Pověstnou třešničkou na dortu bude vystoupení heavymetalové skupiny ARBES, party, která byla na přelomu tisíciletí zosobněním stylu života metalových mániček (stejně jako sám Borovic) a pro mnohé další kapely v regionu inspirací a vzorem.

Ten, o koho na této akci jde, už se sice akce zúčastnit nemůže, ale myslím, že bez nadsázky můžeme říci, že přítomen bude. Veselé vzpomínky se jistě budou vyprávět ve všech zákoutích kozojedského kulturáku. A dost možná budou natolik inspirující, že se mnozí účastníci budou chtít vrátit do bezstarostného mládí a některá z Borovicových alotrií, kromě toho posledního, napodobit…

22447404 10211838275724988 548012786 n