Traktor vyráží na podzimní turné

  • Číst 7680 krát

Na poslední chvíli se nám povedlo s Jirkou Barvou (tour manager Traktoru) udělat krátký rozhovor před startem podzimního tažení republikou, které začíná zítra, 24/9/2022. 

Jirko, jak ty a tak ani kapela jste si asi moc neodpočinuli. Z prázdninových fesťáků vplouváte přímo do části podzimního turné. Byla aspoň krátká dovolená?
Máš naprostou pravdu. Nejprve jsme odehráli jarní část SSK tour a poté plynule přešli na festivalový mod, takže jsme byli od 28.3., kdy jsme v Praze v Holešovicích naše nové turné zahájili v jednom kole. Festivalovou sezonu jsme zakončili v Dolenech a opět plynule navazuje druhá část velkého projektu Sedmá strana kostky. A co se týče druhé části otázky,tak já si dovolenou neužil ,nejsem zastáncem se na dva týdny někam zašít a nic nedělat, zní to divně, ale pro mě je to ztracený čas. Když mám nějaký den volno tak ho věnuji zase jen a jen muzice. Buďto jedu na nějaký koncert či festival a nebo poslouchám hudbu, kde mám díky mému pracovnímu vytížení velké resty. U kluků je to jiná ti si rádi odpočinou někde v zahraničí a Pavel volno věnuje klasicky rybaření....

Jaká je nálada v kapele?
No to je otázka....Jaká myslíš,že může být???  V kapele vše funguje jak má, tam je vše v naprostém pořádku. Když je čas na srandu, je sranda,když je čas makat tak se maká!!!! Prostě to funguje jak má a myslím si, že vše je na profesionální úrovni, ale neboj srandy si užijeme opravdu hodně,hlavně když to rozbalí Céčko tak to je mazec....(smích)

Co ty, těšíš se na další kolotoč „starostí“ ?
.Samozřejmě že se těším, protože muzika je zároveň s mojí rodinou moje denní droga a život bez ní si nedokážu představit, ale zároveň musím přiznat, že někdy už toho mám taky dost a nějaký ten den volna rád přivítám. Ale teď na podzim se hodně těším, protože přichází změna, z velkých letních festivalů přecházíme do hal a kulturáků, což je po půl roce venkovního hraní příjemná změna na kterou se těším. Víme, že tam nebude určitě pršet.

Kolik bude podzimních zastávek?
Co se týká vyloženě SSK tak díky covidu a nesmyslných zákazů kulturních akcí dojíždíme zbylých sedm koncertů. Zbývají nám odehrát tyto štace: 16.9. již proběhlo famozní Brno a dále nás čeká...24.9. Pardubice, 30.9. Liberec, 5.10. Zlín, 12.10. velký výroční koncert v Ostravě  20.10. České Budějovice a SSK zakončíme 22.10. v Mostě. Takže kdo ještě SSK neviděl má ještě možnost tuto chybu napravit. Rádi vás všechny uvidíme. Jo a abych nezapomněl, na všech koncertech bude autogramiáda a možnost si s klukama podat ruku a pokecat....

Bude podzimní turné v něčem jiném, než to jarní?
Jiné bude pouze v tom,že jarní turné bylo open, čili ve venkovních prostorech a teď nás čekají vnitřní prostory. Jinak kromě Ostravy nás čeká stejná show.

Máte přehled, jak si vede Sedmá strana kostky, jste spokojení s prodejem?
Jasně,  máme přehled a moc dobře víme, že Sedmá strana má neskutečný úspěch. Zlatou desku kluci dostali už v březnu v Praze a co se od té doby událo se všichni dozvíte na výročním koncertu v Ostravě. S prodejem jsme hodně spokojeni a myslím si, že můžu prozradit, že již v tuto chvíli to je nejprodávanější titul skupiny TRAKTOR.

12/10 v Ostravě vás čeká výroční koncert, bude něčím specifický?
Ano v Ostravě nás čeká výroční koncert a ten si zaslouží určitá specifika. Vše se připravuje již dlouho dopředu a můžu upřímně říct,že to bude velkolepá show se vším všudy a kdo nemá ještě lístky tak ať to rychle napraví, protože to bude opravdu stát za to .Prozradím pár věcí, které by možná měly být ještě pod pokličkou ale....Koncert bude zhruba o 30.min. delší než klasická show a zazní i nějaká ta píseň na kterou se v poslední době nedostalo, bude větší stage i světelný park, co se týče pyra tak se chystá asi to nejvíc co jde, prostě lidé budou odcházet nadšení!!!!!! Dále se objeví pár našich kamarádů, které jsme rádi pozvali, takže uvidíte na jevišti společně s Traktorem Romana Dragouna, Protheuse, Pepu Michálka z Forrest Jump no a v neposlední řadě Otu Hereše s Kunou z Alkeholu. No a abych nezapomněl všechno se bude točit na DVD, které by se mělo objevit (když vše půjde podle předpokladu) do konce roku, takže tip na Ježíška je jasně danej (smích).

Díky za čas a přejeme, ať se všechno daří jak má a co vzkážeš jako tour manager našim čtenářům?
Vyserte se na politiku a zapomeňte nato, jaká je doba, choďte se bavit na koncerty, protože ten nejlepší lék je muzika. Mějte se fajn a krásný zbytek roku za Traktor přeje Barva

rockpalace traktopr tour