Na čem teď pracuje Radek Kurc?

  • Číst 6690 krát

Pro mne je jméno muzikanta Radka Kurce asi už na věky věků spojeno s kapelou Empire, kterou kdyz kdysi slyšel, byl to jako blesk z čistého nebe. Kapela, která šla cestou dirty rock´n´rollu, byla pro mne prostě vyjímečná, i díky jeho hlasu. Dnes už je Empire minulost, ale práci Radka a jeho pro projektů mám rád stejně a sleduju jeho tvorbu. Když to jde a mám čas a jedu právě "okolo"  rád se v jeho studiu  Aquarium
 rád stavím.

Můžeme se těšit na nějaké nové CD? Stále nám fanouškům „dlužíš“ Knihu kouzel na důstojném nosiči a ne na usb disku. Na tuhle otázku se těš v každém rozhovoru, dokud nebude tahle skvělá věc na CD -)))
Ahoj, no ty jsi fakt dobrej… se z tebe picnu. Když já se nerad vracím po časové ose zpět, mimo toho kam mě vezme vždy web z NASA, kde mi odhalují jako fanouškovi vesmíru své krásné objevy.
Na čem pracuji? Myslím, že se neflákám, ale je fakt, že teď byla a ještě stále je zima a to jsem zalezlý ve studiu, kam mi neustále někdo jezdí. Snažím se splnit vše, co slíbím a jak sám o sobě vím, mívám občas stavy prokrastinace a když mi to časově přeteče, tak se ze mě stane workoholik
Ale že se blíží jaro a tak jsme začali s kapelou občas zkoušet. Teď můžu prozradit, že na repertoáru je 24 skladeb z toho je 20 vlastních a 4 covery. Jinak vlastních by mohlo být klidně 100. Za ty roky jsem natočil tolik desek je z čeho vybírat. Jsou tam skladby z desky Skyland, z desek Empire, ale i z novější tvorby, kterou jsem dělal s Friends. Teď aktuálně samozřejmě nejvíc skladeb je z poslední desky ,,Rozhovor s ďáblem¨ od nové formace Rock n Roll Clan .

Taková podpásovka – co Empire v jiném složení jako Fénix z popela asi nevstane?
Empire, už ne, občas se mi po klukách zasteskne, tak se spojíme, pokecáme, ale tohle je uzavřená dekáda, kdy jsme udělali všechno, co jsme asi udělat měli. Bylo to super, ale čas se posunul do jiného desetiletí. Nemá smysl probouzet příšery starého světa. Občas tyhle pokusy někde zahlédnu a říkám si proč….vždy je stále co vymýšet . Koukám dopředu, nechci zůstat stát. A Empire bylo jen jedno hlavní složení a i když i s členy, kteří přišli po těch nešťastných událostech (Aleš a Marcel), to hrálo bezvadně, něco tam zůstalo, co nechci vykovávat.

Proč nevystupuje projekt RK Přátelé pod hlavičkou známějšího jména Empire? Jde o zcela jiný styl muziky, nebo dohoda mezi přáteli? Nestálo by některé hitovky (Drak, Miss Erotika přearanžovat i pro RKP? Přece to byly klenoty toho dirty rock´n´rollu".
Jak řikám, Empire byl unikát v těchto vodách a nechci nic otvírat. Navíc se svojí kapelou Rock n Roll Clan mám v repertoáru na koncertech skladby ,,Na křídlech andělů a Čas.“

Co dcerka Kačka a její hudební kariéra? Posunula se někam?
Kačka letos dokončuje absolutorium na státní konzervatoři obor operní zpěv. Tak že jí čekají zkoušky, posledních 6 let uteklo jako voda. Ona dnes už soukromě vyučuje zpěv a klavír včetně nauky. A stále mi zpívá vokály ve studiu, když potřebuji zjemnit 

Tvoje studio stále maká? Koho tam teď máš? Máš na rok 24 naplánováno ve studiu nějaké takové „wau“?
Studio maká jako ďas, teď jsem dodělal poctivý metal z Chomutova, kde jsme na desce dělali už nějaký pátek a jupí, myslím, že se povedlo. Mám tušení, že to brzy vyletí ven. Doslova  a k tobě se to také dostane. Spolupracuji s našim místním divadlem, které mi sem občas přivede senzační herce, naposledy to byl Lukáš Vaculík a bylo to fakt moc fajn. Já si na wow moc nepotrpím, prostě kdo chce, může přijít na kafe, pokecat a třeba něco domluvit. Prostě netlačím to za každou cenu, mám své stálé klienty, kteří se vrací a asi mají důvod

Co upgrade studia? Dneska jde technika mílovými kroky…
O technice ve studiu se dá psát dlouho, ale asi by to nebylo moc zajímavé pro lidi, co poslouchají muziku. Ano je spousty nových technologií, které se objevují na natáčení.
Můj syn Dennis jako kytarista je při natáčení doma používá, postavil si ve svém domě takové menší studio ale technologicky je hodně daleko. Já mám radši hardware, to znamená to železo, které je v racku nastavěné na sobě do komínu. Jsem prostě už takovej, když můžu s knoflíkama kroutit rukama a navíc, je to hezká dekorace 

Sleduješ muziku okolo sebe? Nadchlo tě, popř. vyrazilo tě poslední dobou něco?
Sleduji, ale ne cíleně, snažím se vyhnout radiím, kde do mě pumpují to, co chtějí ony samy. Přiznám se, že když jedu autem, tak se buď učím něco na vlastní koncerty a nebo mám vypnuté rádio úplně, prostě klid. Poslední dobou mě baví kapela Extreme a šílenec Nuno, jak hraje zvláštním způsobem. Dále Blues Saraceno a jeho dark country (prosím nezaměňovat s country hudbou) Jsou to mistři svého oboru a tady je v rádiu neuslyšíte….Škoda.

Co projekt Radek Kurc a přátelé, chystáte nějaké koncerty popř, aktivity?
Aktivity mám se svou senzační partou Rock n Roll Clan. Jak jsem říkal, hraje tam můj syn Dennis (kytary), Jarka Doksanská na basu a Tomáš Vokurka na bicí. Tomáš je mimochodem také nejen profesorem na bicí a vyučuje, ale také dost najímaný bubeník na jazz. No prostě se nikdo z nás nenudí.

Zeptali jsme se na Kačku, co muzikantský synek Dennis? Rozvíjí talent? Ještě nemá svou skupinu, nebo držíš „opratě“ pevně v rukou?
Hahahah no se synem hrajeme společně ve dvou kapelách a už jsem mu říkal, jestli nemá potřeby jít nějak jinak, ale tvrdí, že ne. V druhé kapele hrajeme jen covery a jezdíme se tím bavit. Joe Berry Band je taková parta ostřílených matadorů co jezdí spíš jen po středočeském kraji a okolí a vymetá různé motoakce .

Jamujete spolu, Dennis, Kačka a ty?
Ne vůbec, Kačka si do studia občas jde zahrát na bubny, ona totiž ještě občas chodí na konzervatoři k prof. Pavlu Razímovi. Ale myslím, že poslední dobou nemá tolik času. My s Dennisem spíš tvoříme, protože přes léto toho nahrajeme dost po podiích.

Radku, co vzkážeš našim čtenářům a jaký klipík pustíme, kdyby to bylo na mně tak to bude Gang, kterej mě baví i po tolika letech?
Co bych vzkázal? Chtěl bych, aby lidi používali co nejvíc svůj rozum, nenechali se balamutit sliby, protože nikdo jim jejich vlastní cestu neulehčí, spoléhali se na své nejbližší, měli svá srdce otevřená a mysl čistou. Nenechali se zastrašovat a dělali v rámci možností, to co mají rádi a co je baví.
A právě tím jsme došli k textu a klipu skladby GANG ze stenojmeného CD. Tak jo GANG