Michal Kuna (Trilobit-Rock): Nové album bude ostřejší a sofistikovanější ale stále melodické

  • Číst 7354 krát

Trilobit-Rock  pracuje na nové desce, která má být ostřejší a sofistikovanější než jejích předchozí alba. Zároveň kapela plánuje i oslavu dvacetin. Více v rozhovoru  prozradil frontman Michal Kuna 

Michale, jste neustále produktivní a velmi aktivní. Před nedávnem jste s Trilobit-Rock vydali zatím poslední album TAHLE ZEM. Každé dva roky přicházíte s novým materiálem. Jak to vypadá s přípravou další desky?
Ano, jsme s kapelou neustále v pohybu, ale nemusím se do toho nutit. Pro mě je ten ,,rokenrol,, zábava spojená s radostí a se všemi těmi věcmi co k tomu patří. 

Na minulých deskách jste spolupracovali s dvorním textařem a kapelníkem Bohoušem Davidem. Jak je to nyní?
Spolupráce s Bohoušem nám svědčí, je rychlej, má skvělý nápady a úžasný básnický střevo. Zatím nám otextoval všechny desky, až na pár výjimek. Diskutujeme teď v kapele o tom, kdo bude ochoten psát texty a upravovat je podle potřeby. Taková spolupráce nám vyhovuje.

Minulé desky produkoval Leo Holan ex(Škwor). Vsadíte na něj znovu?
Tentokrát to opět nenecháme osudu. Leo Holan ví, že jsme dostatečně ostřílení a doufáme, že se mu to celé opět povede ukočírovat. Bude na desce opět zvuk kláves a my od toho očekáváme novou inspiraci. A nejen můj názor je, že bez producenta to asi ani nejde, no a teď je důležité, aby se do toho chtělo tomu producentovi (smích) a sehnat na to peníze (smích)

Na CD ep Trilobit rock jste spolupracovali i s Věruškou Davidovou vaší bývalou basačkou která pomáhala zpívat. Máte v plánu něco obdobného? 
Momentálně nic podobného nepřipravujeme, i když jsme si to na Trilobitu ohromně užívali.

Pokaždé se s novým albem snažíte trochu posunout. Jakým směrem se vydáte nyní?
Písně budou určitě ostřejší a sofistikovanější, ale zároveň dost procítěné. Nebude to jen sloka-refrén-sloka, ale budou tam i hudební plochy pro potěchu muzikantů. Alespoň doufám (smích)

trilo

Ostřejší v jakém slova smyslu? Budou se písně týkat aktuálních témat, nebo budou dokonce politické?
Rozhodně nemůžu říct, že v nich o politiku nepůjde, spíše jsem to myslel tak, že bude ostřejší muzika, že nehodláme vyměknout.

O čem tedy písně budou? A jak se album bude jmenovat?
Stěžejním tématem je LÁSKA. Bez ní to nejde, ale předpokládám, že se tam objeví i jiná témata. Album zatím nemá pracovní název. Jak to ale dopadne, nikdo neví, zatím jsme na začátku celýho toho pomyslnýho kolotoče.

S kapelou plánujete oslavu 20-tin?. Slyšela jsem, že chcete odjet 20 velkých koncertů. V tu dobu vám bude 47 let. Zvládnete takovou zátěž?
Toť otázka, třeba těch koncertů bude ještě více, Teď bych si na to troufnul okamžitě. Jsem přesvědčen, nebo řeknu to takhle: silně věřím a doufám, že se za rok můj zdravotní stav příliš nezmění a bude možné koncerty v pohodě ve zdraví absolvovat. Obavy si nepřipouštím, jinak bych do toho nešel. Jo a oslavu narozenin kapely chceme oslavit s fanklubem v Praze na lodi na srazu fanklubu, který měl minulý rok v květnu 2022 velký úspěch, dovoluji si skromně tvrdit.

Odjezdili jste velkou porci koncertů, velkých festivalů a motosrazů po celé České republice. Jak to s odstupem času vnímáte?                                                   
Popravdě řečeno, všichni jsme si to užili ,jsou to obrovské zkušenosti které jen tak z ničeho nic sami nepřijdou a sezonu 2023 máme obdobně z 80 procent obsazenou a potvrzenou takže zase to samé dokola  dodávka- koncert- dodávka- a naše oblíbený benzínky a plechovkový pivo (smích),a musím také zmínit to, že jsme si nadělali a získali tím spoustu kamarádů a přátel po celé ČR čehož si vážíme opravdu hodně 

Bylo zmíněno, že v lednu 2023 oslavíš 47. narozeniny. Prozradíš, jak bude oslava probíhat?                                                                                                         
Oslavíme to jak jinak než koncertem v Teplicích na HVJEZDĚ 28.1. 2023 a jinak v rodinném kruhu  jako ostatně vždycky, protože s kapelou to slavíme pak všichni celý rok(smích)   

Inspiruješ se českou tvorbou nebo posloucháš českou tvorbu například v autě?                                                                                                                           
Já si neumím bez muziky vůbec život představit a to mluví za vše a z české hudební scény mě toho baví opravdu spousta, ale nechci nikoho jmenovat protože bych na mnoho kapel zapomněl, ale nemůžu přestat žasnout nad tvorbou PETRA JANDY s skupiny OLYMPIC  a jeho rockové hudební vitality, klobouk dolu a velký respekt před celou skupinou, z které přímo srší ta obyčejná radost z hraní,

Na závěr bych se tě zeptala, co tě v poslední době naštvalo, potěšilo a co chceš vzkázat fanouškům?                                                                                             
Ztratili jsme svobodu slova, celá společnost je rozhádaná a rozškatulkovaná tak to mě fakt nenechává klidným protože tu malou dávku důvěry v politiky kterou jsem měl tak ta se úplně vytratila a změnila se na nedefinovatelnou lhostejnost slušně řečeno, naopak mám velkou radost že v hudbě to svobodné slovo zatím mám a děláme vše pro to abychom se vyjádřili a byly jsme k lidem upřímný a tím zachovali to podstatné co se v hudbě očekává a to je  POCTIVOST, naše fanoušky mám moc rád a děkuji za jejich neuvěřitelnou podporu bez které si ten náš muzikantskej život neumím ani trochu představit   

MAJKL 5