Karolína Jandová a její sny

  • Číst 7500 krát

Jelikož patřím k seniorské části obyvatel, tak je téměř mou povinností nadávat na mládež. Na to jak je jiná, neschopná, neomalená, nezodpovědná, vzpurná atd. Díkybohu to tak nemám. Vždy záleží na tom, kam se člověk dívá a hlavně co vidět chce. Nedávno jsem sdílel na svém profilu pěvecký sbor Permoník z Karviné, což je dnes už světový fenomén. Je plný mladých lidí. Když se podívám do sportu tak je to taky paráda - Samková, Ledecká atd. Chci tím říci, že jsem na naší mládež hrdý, na mladé kapely, sportovce, zpěváky a zpěvačky, umělce atd. Pochopitelně má každá generace své černé ovce – tak to vždy bylo, je a bude. Díky svému kamarádovi jsem potkal jednu mladičkou zpěvačku, které jsem napsal písničku prostě jen pro svou a její radost. Myslím, že ve svém věku si zaslouží pozornost a proto jsem se rozhodl udělat s ní takový mikro rozhovor.

Co tě přivedlo ke zpívání??
Vlastně ani nevím, kdo mě k tomu přivedl nebo koho to napadlo, ale zpívám od mala. Od 6 let jsem začala chodit do sboru a asi v 7 letech jsem začala zpívat sólově. V 10 letech jsem začala chodit k Táni Wajs do Pop Academy Ostrava. Ale samozřejmě také rodiče mě ve zpěvu hodně podporovali a podporují.

Co se týče zpěvu, jaké máš v současné době aktivity?
Mám různé koncerty a ráda chodím na soutěže, které mi za chvilku začnou. Také jste mi napsal písničku, kterou jsem nahrávala ve studiu Digaz a také budeme točit videoklip. Na to se moc těším.

Jistě máš nějaké pěvecké vzory, prozradíš nám kdo to je?
Ano to mám. Můj největší vzor je Michaela Horká. Až budu velká, ráda bych byla jako ona. Učí mě herectví a hodiny s ní jsou velká legrace a moc mě baví. Hraje v NDM Ostrava a v divadle v Praze. Také hrála v seriálu Ošklivka Katka atd…

Který hudební styl je ti nejbližší?
Pop a klasický nebo muzikálový zpěv. Ale také mi nevadí a občas si poslechnu rockovou hudbu.

278784448 518876759844698 3722165158080752445 n

Mám zkušenost, že v mládí se člověk pro leccos nadchne, ale pak to vyšumí. Jak to cítíš ty se svým zpěvem?
To je pravda, ale můj sen už od 1. třídy je být herečkou a muzikálovou zpěvačkou. Ráda bych byla slavná, třeba jako Eva Burešová. Dokud to půjde, tak se svého snu jen tak nevzdám.

Zkoušela jsi někdy napsat vlastní písničku??
Ano. Párkrát jsem se o to pokusila, ale myslím, že na tohle jsem bud´ ještě moc malá anebo zrovna na tohle talent nemám.

Pokud zpíváš, jak moc je pro tebe důležitý text?
Text je pro mě důležitý, ale vzhledem k mému věku (13) ještě úplně všem textům nerozumím.

Jaké máš další záliby nebo koníčky??
Hraju na klavír, zpívám, jezdím na koních, tančím balet a mám hodiny herectví. Také ráda lyžuji a lezu na horolezecké stěně.

Tvůj hudební, ale i nehudební sen je jaký??
Jak už jsem říkala, můj hudební sen je, být herečka a muzikálová zpěvačka a také bych chtěla být slavná. Můj nehudební sen je, mít vlastního koníka a jezdit s ním na závody v parkuru.

Kdo tě hudebně oslovuje ze světové scény a kdo z české??
Ze světové scény je to Adele a Laura Pausini, Bllie Eilish. Z české scény Eva Burešová a jak jsem zmínila - Michaela Horká.

Co si myslíš o vaší generaci? Pozitivní věci i ty negativní by mne zajímaly.
Myslím si, že naše generace je hodně závislá na počítačových hrách a telefonech. Ale zase většina kluků toho hodně zvládne a poradí si s PC víc, než někteří dospěláci. Jsou tady i ti, kteří rádi chodí do divadla a podporují hudbu.

Jak se ti se mnou hudebně spolupracovalo?? Prosím, odpovídej hezky
Spolupracovalo se mi s Vámi moc dobře. Ráda bych si to někdy zopakovala.

To nevylučuji, protože i pro mne to byla příjemná spolupráce. Přeji ti, ať se tvé sny a plány vyplní. Hlavně se nevzdávej a snad se třeba někdy opět hudebně potkáme. Děkuji za rozhovor.

Pro Rockpalace Rudolf Schweser