Jura Šperl a vinyl Ingott - Commando

  • Číst 6647 krát

Juro, Ingottu vychází vinyl, proč jste dostali chuť vydat album Commando i na vinylu?
Impulsem byl fakt, že se CD Commando dost dobře prodává, deska má vydařenou grafiku, se zvukem i obsahem jsme taky spokojeni a tak se možnost vydat vinyl přímo nabízela. Máme skvělé fanoušky a LP má svoji trvalou hodnotu, kterou jistě ocení. Přiznám se – jsem rád, že se vrací doba vinylů, které mají svoje nepřekonatelné kouzlo.

Na podporu vinylu vychází i klip Commando, kdy bude k vidění?
To je spíš otázka na tvůrce, kterým je věhlasný David Beránek (má na kontě už více než 300 klipů naší i zahraniční produkce), jenž je ale zoufale vytížený a tak není radno říkat nějaký pevný termín. Jeho poslední slib je neděle 10.12. podvečer.

Co to pro tebe, jako starého hudebního veterána, který prošel spoustou kapel, pamatuješ „Komanče“ a teď najednou držíš v ruce vinylovou desku se svou kapelou, jaký je to pocit?
Ještě ji v ruce nemám, ale fakt se na ten okamžik šíleně těším a myslím, že i nějakou tu slzu uroním. Proběhne to formou rituálu s dobrou sklenkou a potenciometrem „volume“ vytočeným dost doprava. Už od těch starých časů mívám pocit, jakoby se ve vinylu zhmotnil zvuk. A teď se konečně zhmotní i INGOTT. Naprostá paráda!

Liší se po zvukové stránce vinyl oproti CD?
Liší. Ale, jak známo, debata o tom, co je lepší nemá jasného vítěze. Mému uchu lahodí více drážky. Každopádně byl znovu proveden master a to vyloženě pro vinyl!

Předpokládám, že je tam stejný počet songů?
Stejný počet a stejné pořadí. Nebyl důvod cokoliv měnit. Vinyl nemá tolik "prostoru jako CD.

Kdy album vychází a kdy bude v e-shopu?
V e-shopu lze objednat už nyní na stránkách www.ingott.cz, LP vyjde oficiálně ve středu 13.12. a už druhý den se bude expedovat s garancí doručení do Vánoc.

V únoru jdete do studia, co můžeš prozradit??? Kolik bude skladeb a už máš název?
Skladeb je prozatím dvanáct. Jsme ale ve fázi práce na demosnímcích a tak se ještě může leccos změnit. Název určitě prozrazovat nebudu, i když by se dal vydedukovat z obalu, který už je v podstatě hotový. Žánrově se nebudeme vzdalovat od našich předchozích počinů. Kdo zná INGOTT ví, že to bude zase klasický hard´n´heavy sound.

No a kdy můžeme s novým albem počítat a bude výhledově opět vinyl?
Pokud nezasáhne vyšší moc, tak CD budeme křtít 23.3. v Karviné, ale vinyl bychom raději nechali zase až „pod stromek“. Samozřejmě bude záležet i na tom, jak se bude prodávat LP Commando.

Vaše singly jsou vyprodané, nezvažujete třeba jako bonus CD nebo bonus vinylu je vydat znovu na jednom nosiči????
No to máš sice pravdu, ale singly byly jen jakousi sběratelskou raritou, žádné další plány s nimi nemáme.

Co vzkážeš našim čtenářům před závěrem roku?
Přál bych si, abychom se k sobě chovali slušně, a z vlastní, mnohokrát ověřené zkušenosti vím, že hudba má moc lidi spojovat. Takže poslouchejte muziku, která vás baví a buďte v pohodě!