Jirka „Barva“ o MM 2024

  • Číst 7850 krát

Ač není moc vidět běhat přímo na jevišti, o to víc toho naběhá před koncertem, aby vše fungovalo. Při vystoupení samotném jen sleduje z kraje stage, zda vše klape jak má. Kapela má v něm ohromnou oporu a já jsem moc rád, že jsem tohoto metalového fanouška, taktéž sběratele vinylů, ale hlavně super kluka mohl poznat osobně a doufám, že nám třeba v Plzni na MM 2024 zbyde chvilku času pokecat i o té muzice.

Jirko, startujete Monster Meeting  2024 s Traktorem, přijdete s nějakou novinkou oproti  turné 2023?
Samozřejmě, že se fanoušci dočkají něčeho nového, co ještě neviděli, zatím je vše v jednání, ale věř, že se bude na co těšit. MM začínají za půl roku, takže je na všechno ještě dost času, můžu tě ujistit, že se z toho fans poserou a uvidí to nejlepší co se dá v těchto končinách zažít....Zatím se na všem pracuje, jediné co můžu říct je: Přijďte se podívat a nebudete litovat.

Opět Traktor frčí pod hlavičkou ZL Production s.r.o. a jak se vám s nimi pracuje?
No tak to je otázka???? Co ti na to mám říct... ZL Production jsou profesionálové každým coulem a spolupráci s nimi si nemůžu vynachválit. Nejdůležitější věcí je, že vše funguje na kamarádství a až rodinném přístupu. Spolupráci s Pasťákem (David Holec) a s Vítkem Floriánem si nemůžu vynachválit a před jejich prací smekám pomyslný klobouček.

Jak velký časový prostor celý MM 2024 dostane?
Bude to prakticky stejné jako minulý MM. Dva hosté a dva headlineři. Hosté už jsou venku, bude to Arakain a Alkehol, no a hlavní kapely budou Traktor a ještě jeden headliner. No a hrací doba obou hlavních kapel by se měla pohybovat minimálně okolo tři hodin.

Pódium je naprosto dokonalé, myslíš, že ještě jak stage, světla, ohně můžou posunout ještě dál?
Máš pravdu, že už na minulém MM bylo vše dotažené téměř k dokonalosti, no a v těchto dnech se pracuje na tom, aby se vše posunulo ještě o kousek dále a vše bylo naprosto dokonalé. Jak už jsem říkal, věřím, že to všechny fandy posadí na prdel a budou čumět s otevřenou „hubou“. Věřím, že o tomto turné se bude ještě dlouho mluvit....

Co výběr songů, bude jiný? Je jasné, že některé skladby musí zaznít, máte už na některou alergii?
Výběr písní se určitě pozmění, ale kluci samozřejmě ty největší hity nadrženému publiku předhodí. Co se týká té alergie,  tak je to asi jako jinde, každý člen má své oblíbené kousky a zároveň i songy, které by už nejraději obměnil. Bylo období, že se nějaký ten hit z playlistu vyhodil a poptávka o něj byla tak velká, že se záhy na podia vrátil a vše bylo zase v pořádku.

Na Monsters nebudete sami, kdo s vámi ještě pojede?
 A jejda tuto otázku už jsem profláknul dříve, takže ještě jednou: MONSTER MEETING 2024 obstarají tyto kapely: Hosté Arakain a Alkehol a hlavní kapely budou Traktor + další headliner.

Jak je pro tebe, jako stage managera takové turné náročné, je stále na co dohlížet, nebo vše dostanete „na zlatém podnose“?
Samozřejmě, že je to náročné a práce je dost a dost a vše musím pro jistotu kontrolovat až tím někoho možná seru, ale jistota je jistota. U takového projektu prostě nesmí nastat chyba, ale jak už jsem říkal s klukama z ZLProduction je vše mnohem jednodušší. Prostě na čem se domluvíme tak funguje a za to bych klukům ještě jednou rád moc poděkoval.

Jak zvládáš „ukočírovat“ muzikanty, je tam nějaký „zlobílek“ co se musí stále hledat, nebo to pánové z Traktoru berou hodně zodpovědně?
Tak já v žádném případě nikoho kočírovat nemusím. Kluci jsou profesionálové a moc dobře to vědí, takže za tu dobu co jsem u kapely se nestalo, aby někdo vlezl před diváky, kdyby nebyl na 100% připravený. Jedinou výjimkou je nemoc, pamatuji když Bárny vlezl na stage rovnou z postele a nezúčastnil se ani děkovačky,
 protože normálně lehl, ale je takový profesionál, že si toho divák ani nevšiml. No a po koncertě už je klídek a každý si to pivko nebo vínko dá.

Sice Sedmá strana kostky není relativně tak stará, ale co nové songy? Vznikají? Popř. máte nějaká časový plán, kdy by nové album mohlo vzniknout?
Samozřejmě, že se nové songy řeší... Martin už má nějaké nástřely a na nových textech maká, no a kluci už také nějakou tu muziku v hlavě mají, ale vše je v zárodku. Neřeknu žádné tajemství, že nová alba Traktoru vycházejí v horizontu tří let a kdo umí počítat tak to vychází na konec roku 2024, což je předběžný plán, ale jelikož se pojedou Monster Meetingy a pár větších akcí se do kalendáře také vlezlo tak nikdo neví, jak se bude stíhat a tudíž není nic jistého a nikdo nic neslibuje.

Těch alb už máte dost, nezvažujete o takovém Best of?
Poslední otázky směřují spíš na kluky než na mne, ale co já vím tak se zatím žádné Best Of nechystá, ale jak se říká nikdy neříkej nikdy.....

Začínáte v Plzni, Depo vám stačit nebude, předpokládám, že to bude opět plochá dráha na Borech? A nyní  nekončíte v Ostravě, ale v Praze v legendární O2 aréně.  Pojďme spolu vrátit čas, vychází deska Tmel s hitem Sybil…kam jste tehdy nasměrovali laťku? Pomýšleli jste na to, že by to jednou mohla být ta O2 (v té době ještě Sazka) aréna? Kdyby vám to někdo předpověděl, co byste mu řekli?
Pokud se něco nezmění tak by se otevírací MM měl opravdu odehrát na ploché dráze v Plzni. Když vyšel Tmel tak jsem kapelu teprve poznával a nebyl jsem členem týmu, ale musím tě opravit, že tam je hit Sybil (My v rádiu jeli hlavně toho Sybila, byl jako klip), tam je mnoho dalších hitů, např. Bludičky, Neber si rockera, Láskožrouti či Amygdala, prostě to tam kluci „namrdali“ festově!!!!! (Máš pravdu, hlavně ty songy už prověřil i čas). No a další část otázky už je poměrně známá. Kluci se před vydáním alba Tmel sešli a řekli si, že do toho půjdou na 100% a že se pokusí vytěžit ze své práce maximum, plány byly veliké, někdo věřil, někdo nevěřil, ale důležité je, že do toho dali kluci vše a výsledek se dostavil. Když jsem s Traktorem začínal, hrály se kluby či menší sály a to co se za pár let povedlo je něco neskutečného. Byla to opravdu dlouhá cesta a tahle parta to dokázala, myslím si, že k tomu není co dodat!!!!! (naprosto souhlasím a skládám poctu)

Můžeme čekat DVD záznam z některých Monsters Meetingů?
Bohužel na toto ti neumím odpovědět, na všechno je ještě hodně času a čeká nás spousta práce. Jestli bude DVD, je zatím ve hvězdách, i když rozloučení s MM v O2 aréně by si zvěčnit zřejmě zasloužilo. Uvidíme, co bude, ještě máme rok čas.....

Můžeš o turné prozradit něco, na co jsme se nezeptali?
Já si myslím, že jsme prozradili vše, co se v tuto chvíli prozradit dalo a teď už se můžeme jen těšit.

 A teď jen malý vzkaz našim fans: Doufám, že se sejdeme v hojném počtu a všechny MM budou zaplněné, společně to rozbalíme a uděláme kurevskej bordel se vším všudy!!!! Přijďte, bude to opravdu stát za to!!!!!!!

rockpalalce MM2024