Jede Traktor k vrcholu.....

  • Číst 2348 krát

Kdysi dávno stáli u zrodu Tarantule, aby následně odstartovali svou hudební kariéru sourozenci Balkovi „S vlečkou“. Dnes už jméno kapely Traktor skloňuje celá republika a jsou jako kapela k nepřehlédnutí a ozdobou všech velkých festivalů. Rád vzpomínám na jejich hudební začátky, když jsme s Markem Kupkou v rámci Rockpaláce na rock radiu Šumava hrávali právě skladbu Traktoru – S vlečkou se to táhne líp. Kapela ušla neuvěřitelný kus cesty a mezi tím jsme se především s Pavlem stali přátelé. Nevynechám žádnou možnost, abych si s ním mohl sednou a pokecat. Kapela bude vystupovat 16.9. v Klatovech a na konci najde soutěžní otázku, kde jeden z vás může vyhrát dvě vstupenky na klatovský koncert Traktoru.

Pavle, Traktor táhne „Vlečku“ republikou, nejste z toho už unavení??
Upřímně řečeno, malinko jsme. Máme za sebou jarní turné a téměř celou festivalovou sezónu, kdy jsme projeli celou republiku křížem krážem. Ale když tě to baví, tak jako nás, tak je to příjemná únava.

Máš spočítáno, kolik koncertů jste letos dali?

Nevím to přesně, ale asi kolem padesáti a asi dvacet jich máme před sebou.

Měli jste jako kapela dovolenou, nebo vás to čeká, popř. na odpočinek není čas?
Jasně, měli. Zrovna před týdnem jsme se vrátili z tzv. celozávodní dovolené. Každý jsme se vydali jiným směrem, někdo na sever, někdo na jih. Já jsem byl na severu.

Máte veliký úspěch, věřil jsi v něj na počátku kapely?
Ano, já osobně ano. Jsou dvě roviny, jak se dívám na kapelu – jedna rovina je z pohledu muzikanta a druhá z pohledu manažera. Skloubit obě roviny není jednoduché a často se vyvrací. Ale právě proto, že jsem již od počátku věřil, že to dáme, tak se, myslím zaslouženě, výsledek dostavil.

Jak to vypadá s novou deskou? Pracujete na materiálu, nebo si na album budeme muset ještě počkat? Vaše koncerty se vyznačují opravdu pompézností, nebude třeba nějaké DVD nebo live CD z letošního veleúspěšného tažení? Máš jasno, jak bude vypadat příští album Traktoru?
Nové nápady, potažmo nová deska, průběžně vznikají a při každé chvíli, kdy jsme spolu, vše konzultujeme. Na počátku příštího roku zalezeme do zkušebny a všechny tyhle nápady budeme dávat dohromady. Následně klasicky studio, a když vše dobře půjde, tak bychom nové CD chtěli vypustit na podzim příštího roku.
Myslím, že nové album bude vypadat tak, že tam, kde Artefuckt skončil, tam bude nové CD pokračovat :-)))
Co se týče DVD, tak za dva měsíce pojedeme turné a konkrétně v Ostravě, v Bonver Aréně, toto DVD natočíme. Mělo by vyjít v průběhu jara příštího roku.

traktor 01

Pokud se nepletu, kapela se může pochlubit hodně stabilním obsazením, to máte tolik tolerance, nebo se tak často mimo koncerty nevidíte?
Mám pocit, že se známe celý život a jak říkáš - tolerance je na místě. Já konkrétně jsem od kapely, co se týče vzdálenosti, nejdál, takže se s klukama vidím nejmíň, o to víc se těším na další koncert.

Traktor vytěžuje muzikanty naplno, nebo je čas na nějaký ten boční projekt pro některého?

Jednoduchá odpověď – ne, žádný z nás nemá žádný boční projekt. Dá se říct, že všichni žijeme pouze Traktorem.

Ty jako muzikant sleduješ hudební scénu? Co tě u nás nadchlo a obráceně, co letos zklamalo?? Máš u nás svoje oblíbence?
Samozřejmě, naší hudební scénu sleduju. Mám rád kapely, z kterých čiší energie, dravost a když ještě vidím, že se věnují celé té srandě okolo na sto procent, tak prostě musím říct – dobrý! Jako příklad bych uvedl Dymytry nebo Škwor. Víc ale sleduju zahraniční scénu. Úplně mě rozsekali Five Finger The Punch. O zklamání mluvit nebudu 

Jakou muziku máš teď v autě v přehrávači? Na jaké muzice jsi vyrůstal, máš stále stejné vzory, nebo se to časem posunulo?

Jak jsem zmínil Five Finger The Punch, tak ty mám právě teď v přehrávači.
Co se týče vlivu na můj hudební názor, tak určitě vzpomenu Deep Purple, Judas Priest, moje milovaná Metallica, Rush…a spoustu a spoustu skvělých kapel. Je jich opravdu mnoho.

Kdyby sis měl vzít na opuštěný ostrov jednu desku jaká by to byla?

Jednu desku ??? Jednu bych si opravdu nevzal… ale určitě by tam byla …and justice for all od Metallicy.

Jsi hodně vytížený, jak u tebe vypadá optimální relax? Stále jsou to ryby -)))))

Ano, stále jsou to mí milovaní kapříci, zvláště, když spolupracují:-)))

16.9. vystoupíte v Klatovech – kde to bude a od kolika začínáte?
Koncert proběhne v krásném areálu s názvem Lázně Camp. Akce začne ve 20.00 hodin. Moc se těšíme.

Je to celé váš koncert, nebo bude nějaký support popř host?

Na této akci zahrajeme plnohodnotný koncert, tedy ne festivalový set. Support samozřejmě bude, ale tohle má na starosti pořadatel akce.

traktor 02

Ohledně play listu pojedete zase průřez celou tvorbou Traktoru?
Playlist se bude skládat z posledních tří alb a dá se říct, že toto bude poslední koncert s tímto playlistem. Za dva měsíce pojedeme turné s názvem Prach a vzduch. Zde bude playlist opravdu speciální, kdy chceme zařadit i věci, které jsme nikdy nehráli, nebo třeba covery. Např. se můžete těšit na Motorhead

Kapela se dostala do podvědomí posluchačů kvalitní stage a světelným parkem, můžeme se těšit na totéž v Klatovech?
Ano, samozřejmě, pojedeme v plné palbě.

Co by jsi vzkázal návštěvníkům klatovského koncertu?

Vzhledem k tomu, že jsme v Klatovech nikdy nehráli a vypadá to, že bude pěkný večírek, tak zahod´te všechny starosti a pojdme si koncert užít naplno. Těšíme se na Vás!!!

Soutěžní otázka o dvě vstupenky: V jaké kapele hráli sourozenci Balkovi než vznikl Traktor?? Správné odpovědi posílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a uzávěrka soutěže je 15.9.

Vítězem 2 vstupenek se stává Zbyněk Němec ze Strakonic