Ex Accept David Reece v Šeříkovce

  • Číst 834 krát

Plzeňská Šeříkovka se pomalu stává Mekkou hudebního dění v Plzni. V pátek Dymytry, v neděli Napalm Death a 23.2. formace Sainted Sinners, kde účinkuje mimo jiné David Reece..., ano ten Reece, který kdysi na čas nahradil Dirkschneidera v Accept a nahrál s nimi album EatThe Heat. Jistě nás čeká zajímavý koncert a tak se před vystoupení Dymytry dávám v Šeříkovce do rozhovoru s Vaškem Hadačem o chystané akci.

Vašku, koho ještě s Reecem můžeme čekat??
Na kytaru hraje nadaný německý muzikant, Frank Pané, který zároveň mimo jiné, drtí struny i u Bonfire, baskytaru obsluhuje další Němec, Malte Burkert, který příležitostně doprovází Iana Paice, bubeníka legendárních Deep Purple. Na bicí Maďar Berci Hirleman.

Je nějaký předprodej?? A Kolik budou stát vstupenky?
Předprodej je v Šeříkovce na Slovanech za 300,- Kč a v Plzeňské vstupence na náměstí za 330,-Kč. Je to lehce navýšené díky poplatku za prodej. Prodej bude i v den koncertu na místě za 360,-Kč.

Jak jsme avizovali, koncert se koná 23.2. – od kolika se bude pouštět?
Pouštět se začne cca v 19 hodin, může dojít i k malému zpoždění díky dalšímu koncertu tentýž den, tentokrát akustickému, který bude od 17 hodin v Hudebních nástrojích Houdek, v Divadelní 1, v Plzni. Tento koncert bude bez vstupného a bude spojen s prodejem týden starého CD a podpisovou akcí.

Chystá se předkapela, nebo to bude komplet celé na Reece bandu?
Předkapela bude, jsou to výborní hudebníci z Olomouce, AOR skupina Black Tiger

Co autogramiáda, bude nějaká??
Jak jsem již zmínil, autogramiáda bude „u Houdka“ a samozřejmě i v Šeříkovce. David je dobrej parťák, užívá si koncertování a určitě se nebude vyhýbat focení ani podpisům.

Máš přehled, co si na nás Sainted Sinners nachystali? Sáhnou i do roku 1989 na album AcceptEatThe Heat a dají některý z kousků? Bylo to povedené album.
Z playlistu se dá říct, že nic takového se nechystá. Ale co vím, tak na koncertech v Bulharsku se přidávalo podle nálady, někdy Generation Clash, ale někdy sáhli i do rockových hitů jiných kapel, např. k Párplům

Jak ses vůbec k této kapele dostal?
Před několika lety jsem pořádal v House Of Blues koncert EZ Livin, vedlejší produkt Hanse Zillera z Bonfire, kde David zpíval. Protože jim jeden koncert odpadl a byli v Plzni dva dny, zašli jsme do pivovaru „Na šalandu“, popili, pojedli. Další den byl pokřtěn v plzeňské zo malý zubr a tak nějak to přišlo samo. Se všemi tehdejšími členy jsem se sblížil. Pak jsem ještě spoluorganizoval koncert Bonfire v Klatovech, ve které se mezitím EZ Livin přetvořili a koncert RPG v Plzni, který David vytvořil po svém odchodu od Bonfire s italskými studiovými hudebníky. Mimochodem David, ač Američan, v Itálii žije se svojí italskou přítelkyní.

Jak to vypadá s náročností a manýry Davida? Přece to kdysi byl poměrně pojem.
Měl jsem z něj poprvé trochu vítr, ale musím říct, že jsem byl příjemně překvapen. David je příjemný a nemá žádné hvězdné manýry. Možná bude nyní trochu problém s kouřením doutníků, které ale bude muset akceptovat. Také věkem člověk zmoudří, možná před 28 lety u Accept by to s ním bylo horší.

Co je tvůj oblíbený hudební žánr?
Můj oblíbený žánr je rock, na kterém jsem vyrostl a poslouchal jej v mládí. Samozřejmě ty nejzásadnější v té době, Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple a Uriah Heep, ale i jiné, UFO, Thin Lizzy a další. Je jich hodně. Časem jsem začal poslouchat i heavy metal a potom, jak se to rozrůstalo i různé „škatulky“ metalu. Nebráním se ničemu, včera jsem navštívil koncert Napalm Death a i když to není přímo můj šálek kávy, musím uznat, že z nich sršela neskutečná energie. Hodně spolupracuji i s německou powermetalovou kapelou Wizard, tam se i navštěvujeme a vloni jsem jim vydal na vinylu jejich poslední placku, Fallen Kings. Mimochodem výbornou.

Chystáš ještě některé podobné akce?
Zatím ne, je to nárazové, mám to jen jako koníčka a živím se něčím úplně jiným. Ono se tím vlastně uživit nedá a dělám to, ještě jako pár dalších šílenců, jen z lásky k muzice.

Co vzkážeš našim čtenářům??
Budu rád, když přijdete. Užijete si, to vám garantuji. Po poslechu jejich posledního CDčka, které vyšlo minulý týden, výborné muziky a skvělých pěveckých i hudebních výkonů, protože se opravdu jedná sice o neznámou kapelu, ale jestli vydrží, tak mají před sebou slibnou budoucnost.