Ingott míří na Sorfest do Ostravy natočit video

  • Číst 7048 krát

Konečně nastal čas koncertů a hudba všech stylů zase zní z podií. Ryze heavy metalová kapela s frontmanem Jurou Šperlem (ex Lament, ex Ingot (pozor s jedním Té!!), ex Citron, ex Accept revival, dnes mimo Ingott i Limetal)  vyrazila také na pódia. Jak to vypadá s kamarády z kapely Ingott a jejich nejbližší plány, na to jsem se vyptával Jury, alias Modrého portugala. Měl plno práce, tak jsem byl rád, že si našel čas aspoň na pár otázek

Čeká vás poslední koncert letní sezóny, jaká byla?
Jura: Naprosto specifická. Jen málo zaběhaných věcí fungovalo, jako dříve. Často se to řešilo hekticky, za pochodu. Ale je potřeba brát situaci s optimismem, třeba se už blýská na lepší časy.

Volali jsme si, když jsi byl zazažen covidem, jak jsi to prožíval? Často jsme slýchaval, že jde jen o chřipičku"
Jura: Ta čínská potvora mě zastihla v nedbalkách naprosto nepřipraveného na nějaký souboj. Řeknu ti ale, že už bych se tam do špitálu nikdy nechtěl vrátit. Fakt je ale ten, že v té trudné chvíli člověk spoustu věcí přehodnotí a změní své priority. Začal jsem, například, lépe hospodařit s časem, dávám si do pořádku nedodělky, vytahuju kostlivce ze skříní, a že jich je... Taky mě dojemně překvapil intenzivní zájem o můj stav od muzikantů - kamarádů včetně tebe a Rockpaláce, kteří měli tou dobou svých starostí dost. Když budu parafrázovat klasika, poznal jsem, že muzikant má nejen duši ale i srdce.

Raději k radostnějším věcem... Pojďme k Sorfestu.
Jura: Ten festival je prostě jiný. Má přátelskou skoro klubovou atmosféru, ovšem ve velkém formátu. Hraje se na dvou pódiích v úžasném prostředí Slezskoostravského hradu, které ještě doplňuje menší stage pro mladé perspektivní kapely v loděnicích pod hradem. Lidi se tu baví jako fakt velká rodina. Vládne naprostá pohoda.

A3 plakat SORF 2021

Bude to velká akce, co chystáte tam za překvapení pro své fanoušky?
Koncerty na Ostravsku jsou pro nás pokaždé něčím mimořádné. Ingott na svůj karvinský původ nikdy nezapomněl, máme tady řadu věrných fanoušků a tak dáváme vždy něco k dobru. Tentokrát s sebou přivezeme Belzebuba, přidáme pyrotechniku a vše natočíme na video. Přijďte nás podpořit!

Poslední klip kapely byl Reje pekel, co těď neplánujete z tak velké akce něco nového??
Jura: Jeden určitě ano, ale bude-li nabráno dost materiálu, tak se nebráníme i dalšímu použití.

A co album, přece už jen uteklo dost vody od Když jsem šel...
Jura: Máme zabukované nějaké frekvence ve studiu a pokud se nic zlého nestane, vyjde na přelomu roku nové CD.

Ať se dílo podaří! A děkuju za kratičký rozhovor