Heavy Ingott pracuje na další albu

  • Číst 6530 krát

Mladou krev do skupiny rockových veteránů „přinesl“ Vojta Sedlák, který na vzdoru svému věku již patří k ostříleným muzikantů. Já se s Vojtou seznámil, když bubnoval v ryze ženské kapele Kapriola. Dnes Vojta v jeho domácím studiu pracuje s Jurou na dalším albu, které bude ještě lepší než úspěšné Commando. Vojta lítá z jedné zkoušky na druhou, ale přesto jsme našli čas na pár otázek.

Poprvé pracuješ s Jurou na albu, jaká s ním je spolupráce?
 Z celé spolupráce jsem velmi nadšený, a vážím si toho! Obzvlášť mě těší naše společná muzikantská energie a hlavně chemie. Ta je nejdůležitější. Nejde ničím nahradit, buď tam je, nebo není. A myslím, že ji na nové desce Ingottu určitě poznáte. Moc se na to těším!

Jak jste daleko s novým albem a jaký z toho mas pocit?

V tuto chvíli doděláváme demo snímky, které natáčíme doma. Dnešní technika to umožňuje velmi jednoduše a efektivně. A jde to dobře. Příští týden už jdeme do studia natáčet bubny. Deska se bude natáčet klasicky u Stáni Valáška ve studiu Šopa.

Přišel Jura s konkrétními nápady, nebo máte tvůrčí proces?
Jura má nahrávku všech rifů a hrubou kostrou skladby. Tu mi pak pošle, já udělám bubny a pošlu mu to zase nazpátek. Na dalším setkání si to zahrajeme, řekneme si co a jak. Kde ubrat nebo pak naopak přidat. Spousty aranží se dodělává ve studiu, kde to člověk pořádně slyší. Taky odstup času je důležitý.

Bicí řešíš sám, nebo ti Jura dává podmět, jak by to mělo znít?
 Hned na začátku celé spolupráce jsme se s Jurou shodli na tom, jak by to mělo znít. Jak zvukově tak stylově. Co chceme, co nechceme. Bubnování na nových písních stojí na domluvě a vzájemném respektu. Je to Jurova hudba, takže hlavní nápady jdou od něj. Má jasnou představu. Jsem moc rád, že spolu neřešíme čistě bubenické party. Ale můžu mít slovo i k celkové „aranži“ skladby a hrozně mě to baví. Ta chemie je úžasná, takže to jde samo (smích)