George Emans se Scarlett jde gotickou cestou

  • Číst 7322 krát

Jsem nadšený z nového EP jeho kapely Scarlett, mám rád Polymetal, v kterém hrál a už ani nevím, kde jsme se seznámili, ale kontakt, přestože bydlí v Americe, udržujeme stále už mnoho let. Perličkou bylo, když jsem zjistil, že se zná s mým dalším kamarádem „foglarovcem“ (Aleš Brixy), který shodou okolností je také v Atlantě a oba se znají. Po xtém poslechu Dark Side of Your Heart jsem měl pár otázek a tak jsme si s leaderem popovídali.

Jirko, co nového za „Velkou louží“ od našeho posledního rozhovoru?
Po pandemii se konečně začíná vše vracet zpátky do “normálu“, tak chceme se Scarlett hrát více živě.
Také jsme natočili dva videoklipy ke dvěma z našich nových songu.

Scarlett má nové výborné EP, jen jsem koukal, že jsi změnil komplet sestavu, co se stalo?
To víš, není to jednoduché udržet lidi, když není kde hrát. Covid nám všem udělal čáru přes rozpočet.

Než se dostaneme k muzice, ty žiješ v Atlantě (stát Georgia), je to náhoda, mám tam kamaráda Aleše Bryxiho, ohromného sběratele všeho, co souvisí s Foglarem. Vím, že se znáte, jak to k sobě máte daleko? Přece jen v Americe se vzdálenost vnímá jinak.
Jo, jo, Aleše znám, je to moc fajn kluk. Poznal jsem ho na jednom z natáčení našeho videoklipu. Přišel se svojí ženou Petrou, která pro nás dělala make-up a vlasy. Nebydlíme od sebe daleko, ale znáš to, všichni toho máme nad hlavu, a tak spolu komunikujeme hlavně pres Facebook.

Nejde si nevšimnou tvé krásné nové bubenice, můžeš nám o ní něco říci, má nějaké hudební zkušenosti?
Haha, ty myslíš Lolu. Na bubny hraje již 17 let, a to ji je teprve 22. Vystudovala herectví a před pár měsíci se přestěhovala z New Orleans do Atlanty. Našel jsem ji pres Band Mix webovku a byl jsem rád, když se mi ozvala zpátky. Dobře se s ní pracuje, je to pohodová holka.

Krásný věk, to je o generaci mladší, jak jí sedne tvoje muzika?
Kupodivu se ji líbí, ale prý ještě nic takového nehrála. Lola dává přednost originální tvorbě a moje muzika ji přijde zajímavá.

Konečně, představ nám i zbylé muzikanty, jak jste se sešli, kde hráli…?
V současnosti pracuju s dvěma kytaristy, Brad Cranshaw a Jon Lansburg. Jon nahrál kytary do našeho nového EP a Brad s námi začal zkoušet a připravovat se na naše budoucí koncerty. Pete Melton je náš původní basák, který se podílel na nahrávce EP a Terry Margosian je nový přírůstek.

rockpalace foto scralett

Jak dlouho ti trvala práce na EP? Spolupracuješ se svou ženou, která píše texty. Jak vypadá vaše spolupráce? Sednete a řeknete si, o čem bude text a ona ho napíše pak muzika, nebo opačně….??
Já nejdříve napíšu muziku a Renča ji otextuje. Někdy napíše text bez toho, aby se mě zeptala, o čem bych ho chtěl mít a někdy se mě zeptá. Toho ale pak vždy lituje.

Shodnete se s manželkou na muzice? Máte stejný styl?
Ano, oba máme rádi goth muziku, a dokonce posloucháme stejné kapely jako třeba Lord of the Lost, The Sisters of Mercy nebo The 69 Eyes.
Renča je navíc produkční, scenáristkou a režisérkou všech našich videoklipů.

Tvůrce muziky a textař… tam dochází často k rozdílnému pohledu na konečné dílko, obešlo se to u vás bez hádek?
Haha, to viš že ne. Často argumentujeme, nejvíce když se Renče pletu do textu s tím, že v melodii už něco slyším. To pak máme doma malou Itálii a Renča to ráda promítá do textu. Jeden z našich songu doslova začíná “another pointless argument, another endless fight“. Vždycky se tomu pak ještě dlouho smějeme.

Jak jsem psal v recenzi, pro mě je EP velice pestré, bylo to účelem? Přestože se tam mísí několik stylů, není klišovité, ani chaotické.
Nebyl v tom žádný účel. Dva songy jsem měl už nějakou chvíli rozdělané a přišlo mi škoda je držet v šupliku, tak jsem je dokončil. Song “Dark Side of Your Heart“ je nejnovější a nejvíce odrazuje směr kterým chci jít dal. Konečnou podobu našemu EP dodal náš hudební producent Andy Reilly.

Kačenka Kurcová, výborná zpěvačka už od dětských let, jak se dostala na tvojí desku v Americe? A vůbec, jak se znáte a jak tě napadla spolupráce?
Kačka je dcera mého dobrého kamaráda Radka Kurce (Empire a studio Akvárium). Poznal jsem ji osobně, když byli v USA na dovolené a zastavili se i u nás. To víš, s dnešní technologii je snadné tvořit i na dálku. Kačka má nádherný hlas a mně se přesně hodil do “Dark Side of Your Heart“. Jsem moc rad, že se spoluprací na songu souhlasila.

Předpokládám, že EP najdou lidi na platformách jako Spotify, iTunes…
Ano, EP je dostupné všude – na iTunes, Apple Music, Tide, Spotify, YouTube, atd.

Váš cover od Real Life – Send Me An Angel byl megahitem už v roce 1980, kde jsi proboha na to narazil?
Tenhle song mám rád už spoustu let. Hráli jsme ho se Scarlett nějakou chvíli jako přídavek a lidem se vždy moc líbil, tak jsem se ho rozhodl nahrát. Naše verze je více v goth stylu.

Jak se ty, jako hudební veterán díváš na to, že mladí dnes nechtějí do ruky nosič a dávají přednost elektronické verzi?
Já mám pokrok rad. Je to úžasný pocit, když vydáš svou hudbu a kdekoliv na světě si ji můžou okamžitě poslechnout.

A jaký je tvůj vztah k muzice? Máš raději CD, vinyly….nebo na čem posloucháš muziku?
Muzika mi obohacuje život a dělá mě šťastným. Vinyl je samozřejmě nejlepší kvalita, ale kdo má dnes čas na to si v klidu sednout a tu kvalitu si vychutnat. Nejčastěji poslouchám hudbu z Apple Music v autě.

Co vzkážeš čtenářům Rockpalace? A Vzhledem k tomu, že Send An Angel byl v recenzi, pustíme jim dnes titulní skladbu tohoto dobrého hudebního díla.
Všechny srdečné pozdravuju a přeju příjemný poslech!