Co chystá kapela Anarchia?

  • Číst 6773 krát

Pánové půlka roku za námi, začíná sezóna festů, kde vás můžeme vidět během léta?
Tahle otázka už asi teď nemá úplně smysl. Co se týká podzimu, zahrajeme na výročních oslavách Technické univerzity v Liberci, poté začínáme klubovou sezónu zakončenou tradiční akcí TURN-OFF ROCK NIGHT v Turnově.

Na kontě máte dvě alba, jak se podílejí na tvorbě playlistu?

Písniček je hodně a času v koncertním set-upu málo, tudíž to musíme vždy hodně redukovat a ne každému se vždy zavděčíme. Nicméně na koncertě se snažíme hrát především nejnovější písničky, které vždy doplníme o staré prověřené „fláky“.

Na počátku roku jste vydali singl Dotek zla, podpořený klipem, jak si vede?

Za nás si vede celkem slušně. Podle ohlasů, které se k nám dostávají, se líbí, což nás samozřejmě těší.

Má být singl předzvěstí nového alba? Pracujete na novém materiálu? Co je pro vás na písničce nejvíc důležité?
Na novém materiálu se pracuje, ale nikam rozhodně nepospícháme. Chceme to vše nechat řádně uzrát a posluchačům tak nabídnout plnohodnotné nabité album, na které budeme moct být všichni hrdí. Co je na písničce důležité? Asi především, aby bavila nejenom nás hrát a zpívat, ale taky lidi poslouchat, je to taková vzájemná „symbióza“.

ed1887be 88f7 4ec8 be96 db0f11f84a8a

Jak pracujete na nových skladbách? Jdete do toho společně, nebo nosíte nápady? Kdo píše texty, muziku?
Na nových skladbách pracujeme tak, že já (Dave) připravím text a základní „aranži“ a podobu písně a na zkoušce řešíme, kdo, co, kde, jak a společnými silami to dotáhneme do finálního konce.

Máte jasno, zda půjde o celé CD, nebo půjdete cestou singlů? A co dnes moderní vinyl? Nezvažujete fanoušků nabídnout i tuto lahůdku?

Rozhodně chceme svým posluchačům a fanouškům dopřát plnohodnotné CD, které bude nabité jenom tím nejlepším, co jsme vyprodukovali. Co se týká vinylu, tak prozradím, že je to možná taky ve hře.

Vás názor na nové „streamovací“ patformy? Škodí muzice, nebo dávají i menším kapelám vetší prostor najít více fanoušků?
Snažíme se jít s dobou a hudební platformy samozřejmě také využíváme a svým fanouškům nabízíme. Je to další možnost, jak svou hudbu dostat mezi lidi, takže z našeho pohledu to je jistě ku prospěchu věci.

Jako někdejší „Semilák“ mám k Turnovu velice blízko. Nejde zapomenout na kapely jako Experiment, Systém 3, zajíždějící Diskant, Doteky, ve Svijanech Benefit…, hudbě se v okolí Turnova vždy dařilo, jak se muzice u vás vede dneska??
No jak říkáš, Turnov má poměrně širokou muzikantskou základnu a myslím, že muzice se v Turnově obecně daří. Pro nás patří koncerty na domácí půdě vždy mezi ty nejlepší.

Až věkově jste mladá kapela, přesto se obracíte odkazu hard and heavy, což je dnes u mládeže až s podivem. Jaké kapely vás ovlivnily a ovlivňují? Dle názvu bych vás tipoval víc na ty „punkové rebely“.
Nejvíce jsme asi ovlivněni hudebními velikány, jako jsou například AC/DC, Iron Maiden, Metallica, Guns ‘n‘ roses, apod. nebo z české scény například kapela Arakain, ad.

IMG 4544

Kapela jako kvarteto dnes v metalu není taky zas tak běžná, nemáte někdy pocit absence druhé kytary, která právě pro hard ´n ´heavy byla poměrně typická?
Po nějakých personálních změnách, dnes již delší dobu hrajeme s dvěma kytarami a máš pravdu, že je to rozhodně ku prospěchu muziky. Nicméně kvarteto jsme pořád, akorát frontman zpívá a zároveň hraje na kytaru.

Jaké máte plány pro zbytek roku?
Především pracovat na nových věcech a na plno se věnovat koncertům.

Kde najdeme informace o koncertech, kapele ???

YouTube: //www.youtube.com/@AnarchiAmusic

Facebook: https://www.facebook.com/anarchiamusic

Instagram: https://www.instagram.com/anarchia_music/

Webové stránky: http://anarchiamusic.cz/


Co vzkážete našim čtenářům a s vaším dovolením jim, pustíme váš klip Dotek zla.
Především, bychom Vám všem chtěli poděkovat za přízeň, uvidíme se na koncertě!!!