Blaze Bayley rozhovor the Unstoppable tour 2023

  • Číst 6879 krát

Blaze Bayley představovat snad ani nemusíme, všichni, nebo skoro všichni kteří poslouchají rock, nebo metal tohoto umělce znají. A my si teď zkusíme popovídat o připravovaném the Unstoppable tour 2023 v březnu a dubnu. Krom tour dáme i pár otázek ohledně Česká republiky, a obzvláště Plzně.

Alan – Ahoj Blaze, jak se na tour těšíš? A s kým si turné po UK a Evropě připravoval? Nebo si to celé děláš sám?
Blaze – Hrozně se na něj těším. Prostě se nemůžu dočkat návratu do Británie a Evropy. Přivezu sebou skupinu Absolva jako svou předkapelu. Tihle kluci jsou naprosto úžasní. Neuvěřitelní muzikanti. Covid je poražen a živá hudba je opět možná. Česká republika mi moc chyběla. Tolik skvělých vzpomínek na vaši úžasnou zemi. Mám skvělého, pracovitého manažera, který se stará o veškeré věci. Když mu napíšete, on vždy odpoví. Já se soustřeďuji jen na hraní, tak abych ze sebe vydal to nejlepší pro své fanoušky. Na každém koncertě, u stánku s merchem, pořádám bezplatné setkání a focení. Setkání a focení je obvykle před koncertem. Je to zdarma. Ujistěte se, že víte, jak pracovat s fotoaparátem v telefonu!

Alan – Nebudu se tě ptát na přípravu před tour, ta je vždy velká, zkoušet hrát, zkoušet hrát a zase jenom zkoušet hrát. To 100%. Ale samotná příprava po odehrání UK koncertů na odlet, odjezd do Evropy. Co si sebou bereš? Aby se nic nezapomnělo. Kalhoty, náhradní boty atd .... + maskota? Třeba plišového medvídka?
Blaze – Většina lidí dělá seznam věcí, které si musí vzít na turné. Já ne. Na konci turné jen vyprat prádlo a dát všechno zpátky do tašky. Nechám svou tašku sbalenou a připravenou u mých předních dveří, jsem připraven k odchodu. Když je čas vyrazit na turné, jsem připraven. Políbím svého psa na rozloučenou a jedu na tour.

Alan – Na co konkrétně se mohou příznivci Blaze Bayley těšít? Nějaké speciality?
Blaze – Měním svůj set list na každém turné, které dělám. Mám 11 studiových alb a každá píseň je něčí oblíbená. Toto turné obsahuje písně z mého nového alba War Within Me a písně z mého 3. alba Blood and Belief. A pár starých oblíbených písniček. Nemůžu se dočkat, až zase zazpívám svým fanouškům z České republiky. Bylo to příliš dlouho co jsem tu nebyl.

rockpalace bayley

Alan – My co se trochu více pohybujeme po světě, víme, že v každé zemi, na každám kontinentě se fanoušci chovají trochu jinak. Tos asi poznal i ty. Máš individuální přístup na koncertech v rozličných zemí, vystupování, přístup k dané lokalitě?
Blaze - Díky fanouškům v České republice se cítím jako král, když tam vystupuji. Opravdu mi všichni chyběli. Měl jsem tam několik nejoblíbenějších koncertů. Jsem tak šťastný, že se mohu vrátit a znovu vystupovat.

Alan – Jak se stravuješ na turné? Zkoušíš i krajové jídla? To je vždy dobré poznání. Co ti kde nejvíce chutnalo? A které pro tebe bylo nejvíce zajímavé jídlo?
Blaze - Na turné jím většinou rychlé občerstvení, nudle, polévku cuppa a sendviče. Většinu času je to velmi nezdravé. Guláš a knedlíky je moje oblíbené jídlo v České republice. Brněnský areál Melodka má pod sebou skvělou restauraci. Vždy tam jím, pokud mám čas.

Alan – A co Česko? Jedli jsi nějaké krajové, nebo tipické České jídlo?
Blaze – Když mám příležitost, vychutnávám si místní jídlo. Většina restaurací je po představení zavřená, ale kebab je někdy k dispozici. V různých zemích často chutnají jinak.

Alan – V Česku máme prim mezi pivovary a pivy. Chutná ti České pivo? A které nejvíce?
Blaze - * řekli mi, že ty alkohol vůbec nepiješ, takže možná bude nejlepší tuhle otázku úplně přeskočit. Jak úžasné Pivo z České republiky je, podle mě možná nejlepší pivo na světě.

rockpalace bayley1

Alan – Když už pivo, ani jiný alkohol nepiješ, a to jsem rád, protože i já (a někteří spolupracovníci jsou abstinenti), co nejraději piješ? Co ti lahodí? Já mám rád Mochito bez alkoholu.
Blaze - Piju pouze vodu kvůli zdravotním problémům. Po koncertě mám rád studenou vodu s bublinkami. Dělám vše, co mohu, abych ochránil svůj hlas. Chci pro své fanoušky zpívat co nejlépe. Když dobře zpívám pro své fanoušky, cítím se dobře. Mám velké štěstí, že si žiju svůj sen být profesionálním zpěvákem.

Alan – Když už jsme u té Plzně, budeš mít koncert (vystoupení) 1.4.2023 v KD (klubu) Šeříkovka. V tomto klubu už si hrál? A kolikrát si za svou karieru hrál v Plzni?
Blaze - Těším se na koncert v Plzni 1. dubna. Je to krásné město. Bláznivé, úžasné časy, které jsem tam zažil. Neuvěřitelní lidé. Hraji koncerty po celé zemi. Myslím, že jsem za ty roky hrál v Plzni 11x, ale pokud potřebujete přesné jednoznačné číslo, zkuste google nebo wikipedii. Nikdy jsem nehrál žádné koncerty v Číně, Indii nebo Íránu.

Alan – Dalším celosvětovým fenoménem je divadlo Spejbla a Hurvínka. Znáš tyto postavičky? V Plzni mají i muzeum, dobré navštívit. Udělat si fotografie.
Blaze - VB média, myslím, zakázala Spejbla a Hurvínka. Nevím proč to udělali. Muzeum zní úžasně.

Alan – Stále zůstaneme v Plzni. Znáš, nebo víš něco o Plzni? (Tam se 100% uvidíme)
Blaze – Nemám čas se rozhlížet po nádherných městech, která navštěvuji, ale moje trvalé vzpomínky na Plzeň jsou vždy lidé na vystoupeních. Jsem tak nadšený, když se vracím.

Alan – Z Čských a Moravských zastávek máš ještě Brno. Co Brno? A dva koncerty v republice, nebylo více prostoru?
Blaze – Můj manažerský tým zarezervuje každý rok co nejvíce životaschopných představení. V České republice jsme měli úspěch s malím počtem koncertů, ale do budoucna jsme vždy otevřeni dalším možnostem. Pořadatelé by se měli spojit s mým manažerem nebo bookerem přes můj web blazebayley.net

Alan – Až odehraješ celé turné, je dobré si odpočinout, jak budeš relaxovat? Pojedeš někam do zámoří, nebo vyhledáš klid v lese? Jak relaxuješ? Protože ono se to nezdá, ale velké turné je vždy vyčerpávající.
Blaze – Jezdím na motorce, když nejsem na turné. Někdy je možné během tour se svézt i na motorce. Rád bych absolvoval celé evropské turné s motocyklem na každý koncert. Jednou v České republice mi obchod s motocykly Harley Davidson pujčil krásnou novou motorku Fatboy. Bylo to naprosto úžasné. Lidé tam jsou tak velkorysí, laskaví a odvážní. Je to opravdu zvláštní místo na světě.

Alan – Díky za rozhovor a už se těšíme jak na Brno, tak na Plzeň. Pro mě obzváště na Plzeň. Nejen na hraní ale i na album Blood & Belief re-issue Option3 LP.
Blaze - Děkuji moc, že na mě myslíš. Nemůžu se dočkat, až se vrátím.
S přátelským pozdravem Blaze.
https://www.blazebayley.net