Vzrušující Sweet Leopard

  • Číst 2289 krát

Obracím v rukou desku kapely Sweet Leopard – Shock me! Thrill me! Love me! Divím se proč, mám psát recenzi na americkou kapelu, když jsme server zaměřený na český bigbít. Jenže coby dělali amíci na českým Bandzonu?
Image muzikantů, fotky z kasina se spoře oděnými děvčaty, texty plné anglických slůvek, ve kterých se to hemží holkama a vším s tím souvisejícím. Girls, girls, girls! Glam rock se vším všudy. V českých zemích tak oblíbená muzika a přitom ji tady skoro nikdo nehraje. Je skoro neuvěřitelné, jak se mohla parta jménem Sweet Leopard narodit v ČR.
„Šokuj mě! Vzruš mě! Miluj mě!“ je fakt v našich podmínkách nevídaná pecka. Parta potetovaných, vlasatých fešáků s načesaným hárem to je image z 80. let. Prostě blyštivý rock ála L. A. Guns nebo Poison. Tohle se u nás opravdu nevidí. Navíc to klukům hraje a zpívá. Písně mají náboj. Jejich angličtině je dobře rozumět. V bookletu jsou texty, které přesně zapadají do daného ranku. Asi nemusím překládat názvy „One night in Paradise“, „Dirty girl“, „My little pussy“ nebo „Fuck that bitch“.
Mně se to prostě líbí. Je to prostě rock and roll model kapel, jako jsou Kiss nebo Guns ´n´Roses. A přitom to jsou Češi, tedy spíš Moravané nebo Slezané, páč jsou to Ostraváci. Marně vzpomínám, kdo u nás hraje něco podobného. Fakt mě jiné jméno nenapadá. A taková „I was born for rock and roll“ má refrén, který si budu zpívat ještě hodně dlouho.
Disk obsahuje dva bonusy. „Whore that nobody wants“ je taková polobalada o děvce, kterou nikdy nechce. A videoklip Dr. Rock přesně zapadá do glam rocku. Holky a mašiny. Na „jůtůbku“ je ještě klip k „I was born for rock and roll“, který je též stejně šťavnatý.
Jo a 26. listopadu by měla vyjít nová deska Sweet Leopard. Tak se opravdu těším.
Jan Holý