Vigo vyčaroval velmi dobrou čtvrtou desku

  • Číst 2808 krát

Jihlavský rockový kouzelník VIGO se vrací s albem Soumrak andělů. Je to čtvrtá položka v diskografii této kapely. Opět uplynuly čtyři roky od vydání předchozího alba. Za tu dobu se těmto bardům podařilo nasbírat materiál, který nahráli na aktuální desku.

Desku nahrála tahle sestava Petr Iljič Kovář – zpěv, kytara, Ladislav Křivánek – kytara, zpěv, Petr Ház – baskytara, zpěv, Petr Pohanka – klávesy, zpěv, Roman Kříž – bicí.

Jako první přijíždí „Blaničtí rytíři“, pěkná porce hard rocku ve středním tempu. Zrychlení přichází se „Soumrakem andělů“. Ten hraničí až se speed metalem. Relativně ostrá záležitost s výrazným klávesovým motivem. Pak přichází krvavá hraběnka „Bathory“ se silným refrénem, který touží po krvi. Tady zase vyniká bublající basa, ale ani klapky kláves nezůstávají stranou. Příjemná záležitost.

Jízda jako o život je „May Day“, takovou rychlost jsem snad ani nečekal. A na pozadí exhibují hamondky. Paráda! Husina jak sviň. „Politika“ je svinstvo, ale dá se určitě dělat i čestně. Sám to brzy vyzkouším, nebo se aspoň o to budu snažit. V textu této skladby najdu přesně, jak to nedělat, ale jak to bohužel většinou funguje.

Následuje parádně kytarou přitvrzená balada s lehce patetickým textem „Šance pro život“. „Zkus dál žít, jako by byl každej den byl poslední, sundej pásku z očí svých. Smích je lék, vždyť všechny problémy světa nejsou tvý. Máš svý štěstí na dlaních.“ Neposlouchá se to ale vůbec špatně. Moc pěkný.
Klávesy excelují i v předposlední „Realitě“. A parádní jízdou na konec jsou „Gladiátoři“. „Slepá víra“ podle mě bude fungovat jako hit. „Sniper“ začíná majestátnou souhrou kláves a bicích, ale pak se to tak nějak divně zvrhne. Ten přechod mi přijde docela násilný. Ale jinak to taky není špatný.

Kapela se nebojí netradičních rockových nástrojů. Slyšet jsou flétna a harmonika. Ale opravdu nevím, jestli to není všechno dílem kláves. Asi to tak bude, šikovný klávesák zvládne ledacos dalšího.

Vigo má čarodějný talent složit a nahrát silně melodickou pecku. Na téhle desce je potenciálních hitů dost.

Pro Rockpalace Honza Holý