Velmi čerstvý dortík v podání Morčat na útěku – Di do Prdele

  • Číst 4068 krát

Kontraverzní kapela Morčata na útěku. Jedni je zatracují, jiní je milují, jak vidím jejich nový počin já ...


Natočeno v únoru 2017, takže je ještě v záruční době. Výrobci a pachatelé:
Yetty  //zpěv, texty
Mikesh  //kytary, klávesy
Ketchup  // basa
Filipínec // bicí

Natočeno, smícháno a pasterizováno (masterováno…sorry jako) ve studiu SHAARK

Na první pohled dortík vypadá velmi chutně, ale je plný živočišných exkrementů a zlidovělých slovních spojení (óóóó, jak krásně korektně napsáno)…ale co od Morčat na útěku lze očekávat? Kdo o nich něco ví, něco kdy slyšel a viděl, ví to moc dobře.

Určitě si dokážete představit různé typy lidí, když se vypráví ve společnosti vulgární vtip. Já si to docela užívám a pozoruji lidi, co oni na to. Někteří se smějí okamžitě, někteří si drží ruku před pusou. Mnozí se dokonce červenají a určitá menšina se dokonce tváří pohoršeně, ale přesto jim cukají koutky úst. A že je tady u nás poslední dobou komunikace mezi lidmi plná lidských exkrementů, hnoje, závisti a nepřejícnosti…to snad vidí skoro každý. A proto zřejmě muzika Morčat je tak oslovující a je to i chvilkový únik od všeho.

A tak je to i s výtvory této kapely, která úspěšně plní sály a open airy po našich vlastech…ještě českých? Je až s podivem jakým způsobem zpracovávají své nápady – o tom více v rozhovoru s nimi. Může být člověk sebevětší puritán, ale přesto se při poslechu nebo při produkci se baví, ať už skrytě nebo na plný pecky.

Myslím, že i sama kapela se při tom baví úplně nejvíc. Měl jsem tu možnost sledovat je už několikrát a i s nimi mluvit osobně.

Nemá cenu se rozepisovat podrobně o jednotlivých písničkách ani je nějak komentovat, to chce si sednout a poslechnout a bavit se. Hlavně jsem byl zvědavej na další pokračování Lídy, mám pocit, že pokračování bude na každém další placce.

Vím jen jedno. Jejich styl je silně originální, ať si každej myslí co chce a je hodně zábavnej.

Dokážu si živě představit, že kdyby bylo v moci některých takzvaně chytrých a takzvaně povolaných či vyvolených, tak by byli Morčata zcela jistě zakázaní a zakázané dortíky, jak známo chutnají nejvíce. Ale zatím tomu tak není a proto kdo chce, ať si na tomto dortíku pochutná. Šák kurňa je tu demokrácia !!!

Pro Rockpalace Martin Hruška