TY KRÁVO! – Pivní rock z Mladé Boleslavi

  • Číst 2705 krát

Tak na tuhle mladoslavskou kapelu se vždycky moc těším a pokládám si za čest o nich něco málo napsat. Už jsem jejich koncertní provedení viděl 3x a teď mám se svojí kapelou i konečně možnost hrát s nimi společně na jednom pódiu. Nejenom, že mě vždycky jejich muzika chytne, byť je to „jen“ jejich vlastní tvorba z jejich rockový varny a jejich texty možná vypadají jako rýmované hospodské tlachy. Většina lidi jako já za chvíli pozná, že jsou to vlastně příběhy ze života.
Jak sami píšou : -------NÁŠ PIVNÍ ROCK ------URČITĚ OSLOVÍ VŠECHNY INTELIGENTNÍ BYTOSTI NA TÉTO PLANETĚ (možná i dááááállllll) !!!!!!!!!!!!...o tom svědčí i nespočet odehraných koncertů, motosrazů a dalších akcí. I když CD vzniklo v roce 2014 a je zatím jediný, což je velká škoda, tak dodneška si ho pouštím dost často ….a nejenom já.

S HESLEM: NEJLEPŠÍ BIO JE FLÁKOTA SEX A PIVO !!! hrají v sestavě:
Jarouš - kytara, řev
Aleš (BÍGLSON) - kytara, řev
Petr (PYTLÁK) - basa, řev
Tomas ( BERTÍK) - bicí, motor KRÁVY!!! 

Ty krávo…tak kterou…třeba támhletu s tím největším vemenem, tak jo …tu berem …. za bučení skotu se rozjíždí první věc „Sežereme krávu“ jednoduchá několikaakordová skladba se zpěvěm vesnických chlapů, který mají mastný huby od guláše a dršťkový.

Který Čech někdy neřekl: Dáme jedno? Tak noste na stůl ty naše piva…pivo je dar
Já o tom musím něco vědět za těch 35 let strávených v hospodě a ošlehanej větrem z hospodských ventilátorů. 15 let před pípou a 20 let za ní.

Kdo neměl škodovku jedno jakou, 1000, 100, 110, 120 tak nikdy nepoznal to krásné dobrodružství na cestách….zase vaří voda v chladiči.no do pí…i. To je jen další příběh z téhle placky.

Další věc je jedna z mých nejoblíbenějších a nejenom moje. Nedávno jsem četl vtip, který na tohle velmi sedí:“ Přijedou dva chlapíci fekálním vozem a jdou odčerpávat septik. Po chvíli se z mašiny ozve rachtání a najednou je ticho. Obhlížejí tedy auto a zjišťují, že se ucpala hadice. Vytáhnout bohužel nejde, tak jeden musí dolů. Jde ten, co tomu víc rozumí, 50letý zkušený harcovník. Plácne tam sebou jen v trenkách a ponoří se ke dnu. Za chvíli se vynoří a říká tomu druhému: "Mladej podej mi hasák!" Znovu se ponoří, a když se zas vynoří, tak chce kladivo. Po půl hodině se vyškrábe ven, spustí mašinu a už to zase nasává. Náhle s velkou hrdostí v hlase povídá: "Vidíš to mladej, dobře se uč, nebo budeš celej život jenom podávat nářadí!"
Ty krávo! a jejich „Hovnocuc“ - „Ať si to každej zkusí, někdo to dělat musí“…Tondu mají všichni lidi ze vsi rádi, když hovnocucem pádí“
Další věci jedou v podobné lajně a nemyslím si, že nezáživně, ale to už je na posouzení každého.
Závěr CD je suprově stylovej….A ten nářez rockovej, všechny zavolej, ať se všichni uvaříme v kotli pekelným,dáme pivo dáme,střízlivý nás nedostanou, tak nám pivo dej

Možná si leckdo řekne, že je to až moc jednoduchá muzika a laciné texty, ale myslím si, že někdy nejenom na mě sedne nějaká debka a z těch metálů, hardcorů si občas potřebujeme odpočinout a zasmát se.

Pro Rockpalace Martin Hruška