Thrashmetalový mazec Laid To Waste

  • Číst 2076 krát

Další „osmadvacetiminutovka“ plná thrash metalu je přede mnou. Popeláři z kapely LAID TO WASTE, což znamená něco jako „uložen k odpadu“, pochází z města piva, tedy z Plzeňska. Pozor, ale je to česko-americká záležitost. Polovinu kapely tvoří Češi a druhou půlkou jsou dva Amíci. Debutová deska nese název Counterattack.

Sestava je tedy následující Ryan Mowbray (California USA) - bubny, vedlejší vokál, SVK (New York USA) - doprovodná kytara, vedlejší vokál, Vojta Blackwild (Bochov) - sólová kytara, vedlejší vokál, Zdenda Smrťák (Rokycany) - basa, hlavní vokál.

LAID TO WASTE jsou představiteli pořádně „naspeedlého“ thrash metalu s pořádnou dávkou řezaných kytar a dostatečně nasraného zpěvu. Ta rychlost je fakt mazec. Nic moc komplikovaného, ale i tak z toho musí bolet ruce. Zpěv je převážně křičený, slyšet jsou i vícehlasy a všechny zní dost netuctově.

A stejně jako souběžně mnou recenzované desky ACID FORCE a CATASTROFY, i tento disk má přesně 28 minut, tedy o 3 minuty víc na to, aby se album považovalo za maxisingl. Takhle se jedná o plnohodnotnou desku. Ale slovo dlouhohrající bych asi nepoužil :-)

Asi nejvíc mi v uších uvízla píseň nazvaná stejně jako kapela, tedy „Laid to Waste“, která je pořádným kvapíkem. Ten ale sem a tam přibrzdí. Větší variability se zde dočkají také vokály. Taky titulní „Counterattackje mazec od začátku do konce. Je to jízda, která přibrzdí jen v polovině, jinak je k nezastavení celé 4 minuty její stopáže.

Specialitou vydavatelské firmy Support Underground jsou perfektní kreslené obaly nahrávek. Ty sedí k thrash metalu jak čert na kozu, aby si mohl zajezdit. LAID TO WASTE je určitě jeden z nejrychlejších thrash metalů, jaký jsem kdy slyšel v našich zemích. Fakt je to mazec, jak sviňa.

Jan Holý