The Papper Jack CD Zpátky na stromy

  • Číst 7279 krát

The Papper Jack je skupina založená cituji: „u Andyho v kuchyni, během našich nikdy nekončících dýchánku před a po hraní s Katapultem“.
Tvoří ji Andy Budka, Ondřej Timpl, spoluhráči právě z Katapultu, k nimž se přidali Johny Jiroušek a José Botek.
Debutové album Zpátky na stromy (stejný název nahrávky má Melissa z r. 2016) jede po stejných kolejích jako zmíněný Katapult. Místy mi to připomíná alba J. Schellingera se sk. F.R.Čecha a místy třeba Stouny.
Asi specifikem alba je to, že se tu zpívá jen velmi málo. Projev je většinou v téměř mluveném slovu, nicméně mikrofon si členové půjčují, což samozřejmě přináší barevnější projev a je určitě plusem.
Je to tedy takový na dřeň a základ oholený bigbít, vycházející z blues, který se dle mého názoru skvěle hodí do menších klubů, kde třeba Jim Beam, pivko a cigárko přesně zapadne na druhou stranu mince, když vám na té první bude hrát The Papper Jack.
Není to žádná honička, ale příběhy životů, muzikantů a jejich myšlenek z cest atd.
Asi nejchytlavější je pro mě písnička S touhle bandou. Další, kterou bych vyzvedl je „barová“ balada Plout dál.
Jinak máte na albu celkem jedenáct písniček, kde se moc neexperimentuje, ale hraje pro radost a deska drží hezky pohromadě. Možná na takovou muziku nebo desku budete muset mít náladu, možná jiné předpoklady, ale do baru nebo do auta je to úplně v pohodě.
No, a že to jde i jinde dokládá třeba předskakování Nazareth.
Myslím si, že záměrem kapely je prostě si hrát co bude chtít, a moc se nestarat o to, co se má nebo nemá. Prostě Rock´n´Roll. OK.

Pro Rockpalace Petr Kohoutek