Tajemný revoluční vinyl BLITZ UNION

  • Číst 7815 krát

Pro mě trošku záhadný projekt BLITZ UNION vydal vinyl „Revolution“. A protože se s vydanými elpíčkami na tomhle klasickém asfaltovém formátu roztrhl pytel, tak jim možná věnujeme samostatnou rubriku.

Proč je tento projekt tak záhadný? Kluci o sobě tvrdí, že „BLITZ UNION je nový vizionářský hudební projekt a kreativní síla, která kombinuje infekční EDM prvky s elektrizujícím Rock and Rollem“. Něco na tom bude.

Muzika je to vpravdě naprosto neotřelá. Trošku Rammstein trošku Jirka Korn v nejlepších letech. Tvrdý rock namíchaný v kombinaci s elektronikou, k tomu dvě špetky diskotéky To si dělám krapet prdel, ale Jirka je ve svém oboru taky vizionář.

Jména muzikantů jsem na webu nenašel a obal vinylu zrovna nemám po ruce. Jen na jůtůbku jsem našel, že skladby složili Steve Thompson, Marek Kučera a Damian Valentine. A k vidění je tam zčásti česky namluvené video z natáčení klipu. Nahrávky produkoval Steve Thompson. Koproducentem byl Damian Valentine. O mix se postaral Michal Scheiner a mastering spáchal Mike Monseur.

Na Youtube.com je k dispozici celá pětice skladeb z vinylu jako lyric video a nechybí ani velice pěkný profesionálně zpracovaný oficiální klip s titulní skladbou LP. Z toho je patrné, že kluci své vizi věří a jdou si tvrdě za svým cílem. Nebojí se toho a jedou naplno.
obal desky je černočerný a dominuje mu bílá maska. Podobné maskování používají i muzikanti BLITZ UNION. Kapela klade důraz na originální muziku stejně jako na vizuál. Rozhodně jde o zajímavou záležitost, ambice tomu rozhodně nechybí. Podaří se je naplnit?

Pro Rockpalace Honza Holý