Tahle zem kapely Trilobit rock

  • Číst 7002 krát

Kapela TRILOBIT ROCK z Libochovic vydala album „Tahle zem“, tak se pojďme podívat do jejích širých krajů. Ve svých textech je kapela až nekompromisně nasraná, kritizuje systém, společnost, politiky.
Deska přitom začíná naprosto poeticky, až si říkám, jestli se kluci nedali na pop. „Tahle zem“ má totiž totálně klidnou první sloku, pak se to rozjede a je to docela pěkný „rokec“. Textem se kapela vrací k odkazu božích bojovníků naší země, tedy k husitům. Celkem šlapaví „Lidi“ zase vypráví příběh lidstva, které bylo vždy všeho schopné v každé době od pazourků až ke zbrani atomový.
„Pravda a lež“ mi svým celkovým vyzněním a třeba i prací s jazykem lehce evokuje některé chytré texty kapely KABÁT. Tohle se musí umět, to každý nedokáže. Jen to téma není poeticky veselé. Pravda se dá skutečně překroutit. Po hudební stránce se v poklidném duchu nese i „Tušení“.
Totální beznaděj přichází se skladbami „HIV“ a „Jsem zoufalej“. U prvně jmenované se autor textu až křečovitě drží rýmu. Zní to dost toporně. A u zoufalé, to je podobný a navíc pěkně sprostý.
První, co mě zaujalo, je zvuk, srozumitelný a jasný, přesto mi k dokonalému soundu kapely něco chybí. Nedokážu říct co, ale prostě to zní tak nějak divně. Hlavně bicí zní trošku diskotékově. Velkým mínusem této kolekce je naprosto šílený obal desky. Tohle se hrubě nepovedlo. Naštvané a beznadějné texty mají něco do sebe, ale až příliš se drží přehnaného rýmování.
Pro Rockpalace Honza Holý