Staroslovanská pitka – Pivní vrch

  • Číst 7245 krát

Hodně „špinavý“ rock n roll nám nabízí Staroslovanská pitka a nestydím se použít i slova chlív, ale má to hlavu patu a tím se stává zajímavým a originálním. Kapela bere vše s velkým nadhledem a humorným způsobem nám podává jakousi staroslovanskou ságu našich předků žijících někde ve vesničce Pivní vrh zasazenou do Baraních hor v raném středověku. A jak už to bývá, i v té době byla mezi lidmi závist, láska, zrada, korupce…, takže je o čem zpívat a vyprávět, ale celý příběh končí happyendem. Jak říká sama kapela – Ne, volové, není to žádná prdel, ono to fakt je, poslechněte si to sami.
Osm skladeb se nese v duchu punk metalu a úvodu každé skladby nám vypravěč nastíní humornou, jadrnou staroslovanštinou následující děj. Místo mi to připomíná staré Venom, popř. milované Bathory, na balady tu není čas a album hezky „odsýpá“.
Určitě nejde o žádné hudební dílko, které se zapíše do našich dějin, ale s tím i kapela myslím počítala, každopádně je cítit, že mimo toho hudebního umu do toho dala nejen humor, ale i srdíčko a ve finále mě opravdu pobavilo Myslím, že je to dokonalá placka na nějaký takový tvrdší opilecký mejdan, zklamaní určitě nebudete. Já vím, že se k ní sám ještě párkrát určitě vrátím.
Co bych kapele vyčetl je použití nešťastného fontu na zadní straně bookletu.
Nahrané, pod rouškou slivkového oparu, v travenu 2020 ve štúdiu Kachnička v Kopřivnici. Namíšané též tam, o půl roku později. Produkcija po sedláckém způsobu ve stylu Staroslovanské pitky. Zvuková réžija a chlazení gořalky Lukáš Sedlo Sedláček. Za všecky tóny aj slova može výhradně Staroslovanská pitka. Veškeré obrázky a písmena, co na ně včíl čučíš, nachystali a upravili Hozly se Chcipem. Za skvjelé pochopení staroslovanské nálady a umělecké vyjádření na obálce fošny celá Pitka děkuje Petru Ericu Hofmannovi.
1. Pivní Vrh
2. Padlá děva
3. Cuchta
4. Rozhořčený hlas lidu pivovrheckého
5. Executis interuptus
6. Staroslovanská pitka
7. Oslavná píseň pro vzácnou návštěvu
8. Nahoty ožralé do staré maštale